Poznaliśmy 5 kandydatów na stanowisko selekcjonera Włoch! Sami trenerscy giganci!

Poznaliśmy 5 kandydatów na stanowisko selekcjonera Włoch! Sami trenerscy giganci!

Kto selekcjonerem?

Włoska federacja szuka nowego selekcjonera reprezentacji, który podniesie włoską piłkę z kolan po przegranych eliminacjach do rosyjskiego mundialu. Kandydatów ma być pięciu, a wśród nich są naprawdę wybitne postacie. "Allegri i Mancini? Ciepło. Conte? Gorąco. Szukamy najlepszego kandydata. Kontrakty wielu trenerów wygasają wraz z końcem przyszłego roku. Wtedy będą dostępni Ancelotti, Conte, Allegri, Ranieri i Mancini" - mówi Claudio Tavecchio, prezes włoskiej federacji.

  • 2017.11.19
  • Źródło: goal.com

Ancelotti stawia warunki! Tylko wtedy poprowadzi reprezentację Włoch!

Ancelotti stawia warunki! Tylko wtedy poprowadzi reprezentację Włoch!

Warunki Carletto

Carlo Ancelotti jest podobno zainteresowany objęciem posady selekcjonera włoskiej reprezentacji, jednak szkoleniowiec czeka cierpliwie na rozwój wydarzeń. Według "Corriere della Sera" Włoch zgodzi się na przyjęcie posady, jeśli zostanie przedstawiony mu projekt i plan działania. Ponadto Acncelotii stawia warunek, iż na stanowisku prezesa włoskiej federacji musi zostać Carlo Tavecchio, który stoi przed trudnym zadaniem, ponieważ wielu ludzi uważa, że powinien on ustąpić ze stanowiska.

  • 2017.11.18
  • Źródło: Corriere della Serra

Barcelona ma plan awaryjny! Jeśli nie kupią Coutinho, to sprowadzą byłą gwiazdę Realu! Ale gorąco!

Kogo wolałbyś widzieć w Barcelonie?

Ozil wzmocni Barcę?

Mesut Özil jest jedną z opcji rozważanych przez Barcelonę w przypadku, gdy nie uda jej się sprowadzić Philippe Coutinho. Sztab Barçy chce wzmocnić w najbliższym okienku transferowym ofensywę zespołu, biorąc pod uwagę zbliżające się wyzwania w lidze i Lidze Mistrzów. Możliwość skorzystania z usług niemieckiego pomocnika w Lidze Mistrzów (Arsenal występuje w tym sezonie w Lidze Europy) jest jednym z głównych argumentów za jego transferem. Kolejnym może być jego cena – umowa Özila wygasa w czerwcu przyszłego roku, a on sam nie zamierza jej przedłużać. Angielski klub zarobi więc na nim tylko, jeśli sprzeda go w styczniu, co i tak obniży cenę piłkarza. Głosy w Barcelonie są podzielone. Jeśli nie uda się pozyskać Coutinho, lepiej zrezygnować z transferu czy może przejść do planu B? Lepiej sprowadzić drogiego Brazylijczyka czy okazyjnie kupić Özila? Liczą się wszystkie czynniki, a na pewno należy również wziąć pod uwagę wiek obu zawodników. Pierwszy z nich ma 25, a drugi 29 lat.

Kogo wolałbyś widzieć w Barcelonie?


Zagłosuj, żeby zobaczyć wyniki

Liczba oddanych głosów: 404

  • 2017.11.17
  • Źródło: Mundo Deportivo


Reprezentacja Włoch to tykająca bomba? Kolejny niedobry sygnał!

Reprezentacja Włoch to tykająca bomba? Kolejny niedobry sygnał!

Mancini mówi "nie"

Roberto Mancini w rozmowie z rosyjską stacją telewizyjną "Match TV" odniósł się do spekulacji dotyczących objęcia posady selekcjonera reprezentacji Włoch. Mancini wyjawił, że nie jest zaskoczony tym, iż media naznaczyły go nowym trenerem "Squadra Azzurra", jednak jest szczęśliwy w Zenicie i nie ma zamiaru zmieniać pracy. "Nie jestem zaskoczony tym, że moje nazwisko pojawiło się na liście kandydatów na nowego selekcjonera. Na tej liście pojawiło się wielu wspaniałych i utalentowanych trenerów. Obecnie jestem bardzo szczęśliwy w Zenicie i nie zastanawiam się nad pracą w reprezentacji. Moim celem jest zdobycie mistrzostwa Rosji i na tym się skupiam" - powiedział Mancini.

  • 2017.11.17
  • Źródło: Match TV

Włosi nie mają wątpliwości! W kraju czeka rewolucja!

Włosi nie mają wątpliwości! W kraju czeka rewolucja!

Pokłosie porażki

Prezydent Legea Pro Gabriele Gravina wyznał w mediach, że Giampiero Ventura po porażce w dwumeczu ze Szwecją zostanie zwolniony i nikt nawet nie będzie się nad tym dłużej zastanawiał. - Giampiero Ventura zostanie zwolniony bez chwili zastanowienia - powiedział działacz i dodał: - musimy wprowadzić rewolucję we włoskiej piłce, jak po Calciopoli.

  • 2017.11.15
  • Źródło: Football Italia