Zapadła ważna decyzja w sprawie meczu Legii z Ajaxem!

Zapadła ważna decyzja w sprawie meczu Legii z Ajaxem!

Zamknięty dach

Rewanżowy mecz 1/16 finału Ligi Europy Ajax Amsterdam - Legia Warszawa zostanie rozegrany przy zamkniętym dachu stadionu wicemistrza Holandii. Już środowe treningi obu drużyn na Amsterdam Arena odbywały się przy zamkniętym dachu. Wszystko z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru w stolicy Holandii. Delegat UEFA podjął decyzję, że tak samo będzie w czwartek w trakcie rozgrywania spotkania.

Oni zgłosili się do organizacji ME 2024! Niebawem wszystkiego się dowiemy

Oni zgłosili się do organizacji ME 2024! Niebawem wszystkiego się dowiemy

Gdzie zagramy Euro?

Na razie jeszcze nie wiadomo, gdzie odbędą się piłkarskie mistrzostwa Europy 2024, ale już teraz 18 niemieckich miast zgłosiło do krajowej federacji gotowość do organizacji meczów tej imprezy. Do 15 września związek wybierze 10 lokalizacji, które przedstawi UEFA. Oprócz miast z wielkimi piłkarskimi tradycjami, jak Berlin, Monachium, Dortmund, Hamburg, Gelsenkirchen czy Frankfurt znalazły się także Karlsruhe, Drezno i Fryburg. Chęć zostania gospodarzem Euro 2024 zgłosiła także Turcja.Finał Pucharu Króla rozegrany będzie w Madrycie!

Finał Pucharu Króla rozegrany będzie w Madrycie!

Mecz finałowy na Vicente Calderón

Hiszpańska federacja oficjalnie potwierdziła, że tegoroczny finał Pucharu Króla zostanie rozegrany na Vicente Calderón. Stadion Atlético będzie tym samym gościł najlepsze drużyny Copa del Rey drugi raz z rzędu. W ostatnich tygodniach rozważano kilka opcji. Barcelonie, która zmierzy się w finale z Deportivo Alavés, zależało na rozegraniu spotkania na Santiago Bernabéu. Władze Realu Madryt, już po raz kolejny, nie zgodziły się jednak na pomysł „Dumy Katalonii”. Jako powód swojej decyzji podały prace remontowe na stadionie, które rozpoczną się zaraz po zakończeniu sezonu ligowego. Spotkanie, które zaplanowano na 27 maja, będzie historyczne. Lada moment Atlético przeniesie się bowiem na Wanda Metropolitano. Vicente Calderón udostępni więc po raz ostatni.Koniec polemiki! To tam będą rozgrywały się wszystkie finały Pucharów Króla?

Koniec polemiki! To tam będą rozgrywały się wszystkie finały Pucharów Króla?

Atletico ma propozycję

W hiszpańskich mediach komentowana jest dzisiaj informacja podana przez rozgłośnię radiową Cadena SER, dotycząca propozycji, jaką Atlético złożyło Królewskiemu Hiszpańskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Jak poinformowali dziennikarze Cadena SER, Atlético chce skończyć z coroczną polemiką dotyczącą miejsca rozegrania finału Pucharu Króla, dlatego Rojiblancos podobno prowadzą rozmowy z RFEF, których celem ma być wyznaczenie nowego stadionu Atléti Wanda Metropolitano na stałą siedzibę finałów Copa del Rey.

Real Madryt podjął bardzo ważną decyzję! No to zrobiło się ciekawie!

Real Madryt podjął bardzo ważną decyzję! No to zrobiło się ciekawie!

Nie będzie finałów na Bernabeu

Real Madryt kolejne próby rozegrania przez Barcelonę finału Pucharu Króla na Santiago Bernabéu uznaje za czystą prowokację i nie zamierza wchodzić w gierki Katalończyków. W radiu SER poinformowano, że Królewscy nie myślą już o organizacji jakiegokolwiek meczu finałowego i podano powody takiego nastawienia. Taka postawa klubu wynika z wydarzeń w 2010 roku, kiedy Bernabéu gościło finalistów Ligi Mistrzów. Przez długie miesiące Real i miasto żyły w strachu, że Barcelona Guardioli oraz jej kibice najadą obiekt i stolicę Hiszpanii. Szczęśliwie Katalończycy zostali wyeliminowani w półfinale i skończyło się na strachu nie tylko przed triumfem Blaugrany, ale także potencjalnymi zamieszkami w mieście. Dlatego w tamtym sezonie podjęto decyzję, by więcej nie organizować już żadnych finałów na Bernabéu.