Ale absurd! W Anglii afera rasistowska z gwiazdą Man Utd w roli głównej! A wszystko przez... jego przyrodzenie!

Ale absurd! W Anglii afera rasistowska z gwiazdą Man Utd w roli głównej! A wszystko przez... jego przyrodzenie!

Przyśpiewka o Lukaku

"Kick It Out", organizacja zajmująca się kwestiami równego traktowania w futbolu, skontaktowała się z działaczami Manchesteru United w sprawie jednej z przyśpiewek fanów zespołu, którą uznano za rasistowską. Przedstawiciele organizacji uznali, że słowa śpiewane do melodii piosenki "Made of Stone" zespołu The Stone Roses naruszają ogólnie przyjęte standardy. Rzecznik "Kick It Out" skonkretyzował zarzuty w rozmowie z "The Times": "Używanie rasistowskich stereotypów nigdy nie będzie przez nas akceptowane zarówno w świecie piłki nożnej, jak i w całym społeczeństwie. Nie ma tu znaczenia, że fani chcieli wyrazić wsparcie dla zawodnika" - powiedział przedstawiciel organizacji. Co tak oburzyło organizację zwalczającą rasizm w futbolu? W słowach nowej przyśpiewki fanów United znajduje się odniesienie do rozmiaru przyrodzenia Lukaku.

  • Dzisiaj
  • Źródło: The TimesCała Anglia śmieje się z kibica Arsenalu! Zobaczcie jaką głupotę zrobił podczas meczu z Chelsea!

Cała Anglia śmieje się z kibica Arsenalu! Zobaczcie jaką głupotę zrobił podczas meczu z Chelsea!

Świętowanie gola

Podczas meczu Chelsea z Arsenalem kibic Arsenalu poszedł na całość - wbiegł na murawę i zaczął celebrować gola swojej drużyny strzelonego przez Shkodrana Mustafiego. Wpadł on na murawę, aby ostentacyjnie przebiec obok sektora sympatyków Chelsea i zagrać im tym samym na nosie. Problem w tym, że bramka nie została uznana, a fan trafił do aresztu. Fan chciał się trochę ponaśmiewać z kibiców Chelsea, a tymczasem to on stał się obiektem drwin w Anglii. Ochrona natychmiast go złapała i wyprowadziła ze stadionu. Media donoszą, że trafił do aresztu. Często takie wybryki kończą się zakazami stadionowymi.

  • 2017.09.18
  • Źródło: The Sun

Rozpętało się futbolowe szaleństwo! To jest przedsmak tego, co czeka nas za rok na mundialu!

Rozpętało się futbolowe szaleństwo! To jest przedsmak tego, co czeka nas za rok na mundialu!

Biletowy szał

W pierwszym dniu sprzedaży biletów na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Rosji fani piłki nożnej z całego świata zarezerwowali ponad 500 tysięcy wejściówek. Bilety na piłkarskie Mistrzostwa Świata w Rosji w największym zainteresowaniem, jak do tej pory, cieszą się u kibiców rosyjskich oraz w Meksyku, Argentynie, Brazylii, Chinach, Kolumbii, Niemczech i Anglii. Podczas pierwszej doby prowadzenia sprzedaży 50 tysięcy kibiców zarezerwowało bilety na mecz finałowy, a 40 tysięcy na spotkanie otwierające mistrzostwa. W tej fazie fani mogą się ubiegać o bilety do 12 października. Jeśli ilość chętnych przekroczy liczbę dostępnych miejsc, wejściówki zostaną przydzielone losowo. Drugi etap pierwszej fazy sprzedaży potrwa od 16 do 28 listopada. Będzie się odbywał na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy".

  • 2017.09.17
  • Źródło: sports.ru