Real ma poważny problem z tym piłkarzem! A zaczął sezon jak szalony!

Morata się zaciął

Álvaro Morata notuje wyraźnie słabszy środek sezonu od jego początku. Hiszpan w listopadzie doznał kontuzji uda na zgrupowaniu reprezentacji i po niej nie wrócił już do wcześniejszej formy. Hiszpan wybiegał w pierwszym składzie zaledwie w ostatnich 2 z 11 ligowych meczów. Przez ostatnie 2,5 miesiąca zdobył tylko dwa gole, a ostatni raz trafił do siatki 10 grudnia. Pomimo tych problemów pozostaje jednym z graczy, którzy rozegrali najwięcej spotkań w tym sezonie (23). Lepsi od niego są tylko Carvajal (25) oraz Kroos, Varane i Lucas (po 24).

To właśnie wtedy Barcelona dobija swoich rywali na murawie! Gole sypią się jak z rękawa!

Drugie połowy kluczowe

Nie licząc pierwszego sezonu pracy Luisa Enrique w Romie, drużyny przez niego prowadzone wykazują wyraźną tendencję do strzelania większości goli w drugich połowach meczów. Apogeum tego zjawiska ma właśnie miejsce w trzecim sezonie pracy Lucho w Barcelonie, która zdobywa aż 68% bramek po przerwie. Liczby te można interpretować na dwa sposoby. Dobrą stroną jest niewątpliwie to, że Barcelona dominuje w decydujących momentach spotkań. Z kolei złą wiadomością jest to, że Barça nie potrafi szybko ustawić sobie meczu i zdobywa gole dopiero wraz z upływem minut i zmęczeniem rywali.

To nie są dobre wieści dla kibiców Barcelony!

Szykuje się ciężki bój

Barcelona nie wygrała na stadionie Realu Sociedad od sezonu 2006/07. Wtedy drużyna prowadzona przez Franka Rijkaarda zwycieżyła 2:0 po bramkach Iniesty i Eto’o. Później Baskowie grali w Segunda División, ale od ich powrotu Barça nie potrafiła wywieźć trzech punktów z Anoeta w ośmiu spotkaniach. Bilans tych ośmiu meczów to pięć zwycięstw Realu Sociedad i trzy remisy. Zazwyczaj Barcelona przegrywała na Anoeta jedną bramką, tylko raz ta różnica była wyższa (w sezonie ligowym 2013/14 Real Sociedad wygrał 3:1). Teraz Katalończycy zmierzą się z Baskami w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Króla.