Real ma poważny problem z tym piłkarzem! A zaczął sezon jak szalony!

Real ma poważny problem z tym piłkarzem! A zaczął sezon jak szalony!

Morata się zaciął

Álvaro Morata notuje wyraźnie słabszy środek sezonu od jego początku. Hiszpan w listopadzie doznał kontuzji uda na zgrupowaniu reprezentacji i po niej nie wrócił już do wcześniejszej formy. Hiszpan wybiegał w pierwszym składzie zaledwie w ostatnich 2 z 11 ligowych meczów. Przez ostatnie 2,5 miesiąca zdobył tylko dwa gole, a ostatni raz trafił do siatki 10 grudnia. Pomimo tych problemów pozostaje jednym z graczy, którzy rozegrali najwięcej spotkań w tym sezonie (23). Lepsi od niego są tylko Carvajal (25) oraz Kroos, Varane i Lucas (po 24).

To właśnie wtedy Barcelona dobija swoich rywali na murawie! Gole sypią się jak z rękawa!

To właśnie wtedy Barcelona dobija swoich rywali na murawie! Gole sypią się jak z rękawa!

Drugie połowy kluczowe

Nie licząc pierwszego sezonu pracy Luisa Enrique w Romie, drużyny przez niego prowadzone wykazują wyraźną tendencję do strzelania większości goli w drugich połowach meczów. Apogeum tego zjawiska ma właśnie miejsce w trzecim sezonie pracy Lucho w Barcelonie, która zdobywa aż 68% bramek po przerwie. Liczby te można interpretować na dwa sposoby. Dobrą stroną jest niewątpliwie to, że Barcelona dominuje w decydujących momentach spotkań. Z kolei złą wiadomością jest to, że Barça nie potrafi szybko ustawić sobie meczu i zdobywa gole dopiero wraz z upływem minut i zmęczeniem rywali.To nie są dobre wieści dla kibiców Barcelony!

To nie są dobre wieści dla kibiców Barcelony!

Szykuje się ciężki bój

Barcelona nie wygrała na stadionie Realu Sociedad od sezonu 2006/07. Wtedy drużyna prowadzona przez Franka Rijkaarda zwycieżyła 2:0 po bramkach Iniesty i Eto’o. Później Baskowie grali w Segunda División, ale od ich powrotu Barça nie potrafiła wywieźć trzech punktów z Anoeta w ośmiu spotkaniach. Bilans tych ośmiu meczów to pięć zwycięstw Realu Sociedad i trzy remisy. Zazwyczaj Barcelona przegrywała na Anoeta jedną bramką, tylko raz ta różnica była wyższa (w sezonie ligowym 2013/14 Real Sociedad wygrał 3:1). Teraz Katalończycy zmierzą się z Baskami w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Króla.

  • 2017.01.17
  • Źródło: Mundo Deportivo
  • Komentarze