Kiedy Bale wróci do gry? Zidane już to wie i zdradził szczegóły!

Kiedy Bale wróci do gry? Zidane już to wie i zdradził szczegóły!

Niewielki problem

"Bale? Nie sądzę, że to problem psychologiczny. Mnie też to boli, bo ten chłopak chce pomóc drużynie i on jest tym najbardziej wkurzony. Znowu powiem ci jednak to samo: moim zdaniem to niewielki problem, na 3-4 dni. Po niej wróci w formie jak nigdy. Uważam, że wróci lepszy niż kiedykolwiek. Wierzymy, że w następnym tygodniu będzie w pełni wyleczony i gotowy na resztę sezonu" - Zinedine Zidane.

  • 2017.11.17
  • Źródło: MARCA


Dla Bale'a nie ma dobrego rozwiązania! Zobaczcie tylko! Każde rozwiązanie jest złe!

Dla Bale'a nie ma dobrego rozwiązania! Zobaczcie tylko! Każde rozwiązanie jest złe!

Co ma zrobić Bale?

"Chciałbym widzieć Garetha zadowolonego. Jeśli mam być selekcjonerem Walii przez kolejne dwa, lub cztery, lata, to chciałbym, aby został w Realu Madryt. Prawda, ma wiele kontuzji, ale ogólnie Premier League jest cięższą ligą od La Liga pod względem fizycznym. Premier League jest bardzo trudna. Kiedy jest szczęśliwy, to gra dobrą piłkę. Jak jest zadowolony, to jest zdumiewającym zawodnikiem. Jeśli jest szczęśliwy w Madrycie, to dobrze. Jeśli nie, to powinien odejść gdzieś, gdzie będzie szczęśliwy" - Chris Coleman, selekcjoner reprezentacji Walii.

  • 2017.11.14
  • Źródło: goal.com

Real już zdecydował! Sprzedadzą swoją wielką gwiazdę i sprowadzą nowego galactico! To już pewne!

Jak oceniasz dotychczasową karierę Garetha Bale'a w Realu Madryt od przyjścia z Tottenhamu?

Kto za Bale'a?

Real Madryt podjął decyzję o sprzedaży Garatha Bale'a po zakończeniu tego sezonu. "Królewscy" mają za niego pozyskać innego "Galactico" - informuje "AS". O sprzedaży Walijczyka zdecydowały o tym jego kolejne kontuzje. Ostatni uraz Bale'a wyczerpał już cierpliwość działaczy. Ta kontuzja jest bowiem dziewiętnastą, jakiej nabawił się w Madrycie skrzydłowy po przyjściu z Tottenhamu Hotspur w 2013 roku.

Jak oceniasz dotychczasową karierę Garetha Bale'a w Realu Madryt od przyjścia z Tottenhamu?


Zagłosuj, żeby zobaczyć wyniki

Liczba oddanych głosów: 98

  • 2017.11.13
  • Źródło: AS

Gareth Bale postawił Real Madryt pod ścianą! Takiego czegoś nie spodziewał się nikt...

Gareth Bale postawił Real Madryt pod ścianą! Takiego czegoś nie spodziewał się nikt...

Nie ma rozwiązania

Nie ma żadnych nowych rozwiązań. Nie istnieją masaże, zabiegi czy treningi, które mogą odmienić „świat Bale'a”. ABC informuje, że Real Madryt zrobił wszystko, żeby znaleźć odpowiedź na kolejne urazy i ich odnowienia w nogach Walijczyka. Ostatnia seria w nieco ponad miesiąc połączyła problemy z mięśniem przywodziciela, łydką i mięśniem czworogłowym w tej samej kończynie. W sumie w Madrycie odniósł on 12 urazów lewej nogi i 7 prawej. Ostateczna ocena atakującego jest taka, że to wspaniały atleta, który naprawdę miałby szansę na poważną rywalizację na dystansie 400 metrów na poziomie światowym i którego mięśnie wykraczają poza możliwości średniego człowieka, ale gdy dochodzi on do swoich fizycznych granic, to zaczyna się łamać. Takich przypadków było już tyle, że określone strefy stały się jego piętami Achillesa. Na te „recydywy”, jak w Hiszpanii takie problemy nazywają lekarze, nie znaleziono żadnego standardowego wytłumaczenia. Real Madryt doszedł do sytuacji, w której wszystko, co robi Bale, jest rozpisane i praktycznie zrobotyzowane. Wszystko, co je, pije i robi Gareth, jest przeanalizowane i zaplanowane. Każdy z zawodników ma osobistą dietę opartą na wynikach metabolicznych oraz badaniach DNA. Kontrole i analizy w przypadku Walijczyka miały wyczerpać wszystkie opcje. Atakujący je tylko to, co mu się przydaje i co w pełni akceptuje jego organizm, jak gdyby był podmiotem jakichś testów. Co więcej, Brytyjczyk nie ma nawet żadnych problemów z jamą ustną czy zębami, które w jakiś sposób mogłyby wpływać na jego nogi. Nie pali, a jak pije, to zwyczajowe dla piłkarzy piwo przy okazji największych triumfów, które wręcz jest zalecane, by zrelaksować ciało i nawodnić je do wysiłku, a czasami także do bycia zdolnym do oddania pełnej próbki na badania antydopingowe. Nie ma już miejsca w jego ciele, gdzie można by znaleźć to magiczne rozwiązanie. ABC podkreśla, że Real po prostu nie ma odpowiedzi. Zostaje zwykłe stwierdzenie, że ciało Bale'a przy maksymalnym wysiłku ucieka na drogę kontuzji. To problem także bardzo piłkarski, bo Gareth jest najlepszy na murawie, gdy jego odejście i szybkość są na maksymalnym poziomie. Gdy zwalnia, nie działa tak samo, nie wnosi czegoś wyjątkowego do gry ekipy. On jest decydujący, gdy mknie do przodu jak gazela. 26 września właśnie dzięki temu błyszczał w Dortmundzie, ale na koniec poczuł skurcz, po którym do dzisiaj nie wrócił do treningu. Gdy poradził sobie z tym urazem, a następnie przeciążeniowym urazem łydki, w czwartek na treningu przy maksymalnym wysiłku znowu doznał urazu. Co się dzieje, gdy jego mięśnie pracują na 100%? Może na to pytanie za miliona można odpowiedzieć już tylko przez argumenty psychologiczne.

  • 2017.11.13
  • Źródło: ABC