To nie spodoba się kibicom Barcelony! Neymar chce wykorzystać Leo Messiego!

To nie spodoba się kibicom Barcelony! Neymar chce wykorzystać Leo Messiego!

Wykorzysta wiedzę dla Mbappe

Neymar po ostatnim meczu PSG wyjawił dziennikarzom, że bardzo chce pomóc Kylianowi Mbappe, by ten ciągle się rozwijał i poprawiał swoje umiejętności. Brazylijczyk wyznał, że chciałby być dla niego kimś takim, jak Leo Messi był dla niego w Barcelonie. - Chcę mu pomagać, aby stawał się lepszym piłkarzem. Mogę być dla niego kimś takim, jak dla mnie był Leo w Barcelonie - powiedział Neymar.

 • 2017.10.19
 • Źródło: goal.com

On nie ma żadnych wątpliwości! Czy wygra Złotą Piłkę czy nie, ten zawodnik i tak jest najlepszy na świecie!

On nie ma żadnych wątpliwości! Czy wygra Złotą Piłkę czy nie, ten zawodnik i tak jest najlepszy na świecie!

ZP nie ma znaczenia, najlepszy Leo

"Wszyscy wiemy, kto jest najlepszym piłkarzem na świecie. Nie martwi mnie sprawa Złotej Piłki, ponieważ wiem już, że najlepszy jest Leo Messi. Jedna nagroda mniej czy więcej, zrobiona ze złota, srebra czy brązu, nie ma znaczenia" - Ernesto Valverde.

 • 2017.10.17
 • Źródło: Mundo Deportivo


Neymar "nurkuje z klasą". Kibice wyśmiali kampanię reklamową z Brazylijczykiem!

Neymar "nurkuje z klasą". Kibice wyśmiali kampanię reklamową z Brazylijczykiem!

Nieudana Kampania?

"Dave with Style" to kampania reklamowa zegarków marki GaGa Milano, której ambasadorem jest Neymar Jr. Hasło kampanii głosi po polsku "nurkuj z klasą". Po wrzuceniu reklamy przez Brazylijczyka na swój profil na Twitterze hejterzy ruszyli do akcji. Skojarzyło się im to ze stylem gry, a w zasadzie stylem w jaki Neymar reaguje na większość bezpośrednich kontaktów z rywalami na boisku. Brazylijczykowi często zarzuca się tzw. "nurkowanie", a więc zbyt przesadzone upadanie i tym samym wymuszanie rzutów wolnych. Internauci przebijają się we wrzucaniu powtórek, w których piłkarz "nurkuje". Ciekawe czy taki był zamysł kampanii... Wystarczy wejść na profil i zobaczyć. Jest tego naprawdę sporo.

 • 2017.10.16
 • Źródło: Twitter

Czy jeszcze ktoś ma jakieś wątpliwości? Na transferze Neymara skorzystała cała liga francuska!

Czy jeszcze ktoś ma jakieś wątpliwości? Na transferze Neymara skorzystała cała liga francuska!

Wielka kasa za prawa

Neymar bryluje w Paris Saint-Germain. Sprowadzenie Brazylijczyka to wielka sprawa nie tylko dla paryskiego klubu, ale też dla całej ligi. Ligue 1 zaczyna deptać po piętach Premier League. Neymar przeniósł się z FC Barcelona do Paris Saint-Germain za 222 mln euro, co jest transferowym rekordem wszech czasów. Transakcja spowodowała ożywienie zainteresowania ligą francuską. Brazylijczyk już straszy rywali (sześć goli po ośmiu kolejkach), ale jego obecność we Francji powinna wyjść na dobre wszystkim ekipom Ligue 1. Właściciele PSG chcą zrobić z klubu światową markę porównywalną z europejskimi gigantami. Władze ligi chcą z kolei zmonetyzować modę na Ligue 1. Wkrótce ma zostać podpisana nowa umowa dotycząca praw telewizyjnych. Walka będzie się toczyła między Canal Plus a beIn Sports. Serwis Bloomberg donosi, że umowa będzie oscylowała w granicach 1,2 mld euro za sezon. Obecny kontrakt jest sporo niższy, zapewnia 750 mln euro rocznie. - To jest wielki moment dla ligi. Produkt nigdy nie był tak atrakcyjny jak obecnie dla potencjalnych nabywców - powiedział Bloombergowi ekspert od biznesu w sporcie Virgile Caillet. Dzięki nowej umowie Ligue 1 wyprzedzi Bundesligę, Serie A, La Liga, a będzie ustępowała jedynie niekwestionowanemu liderowi - Premier League. Żaden francuski klub wcześniej nie miał wystarczających środków, by stać się globalną marką. Teraz ma się to zmienić. - Neymar jest dla ligi jak chorąży. Rozgrywki ligi francuskiej będą szerzej znane zagranicą, zwłaszcza w takich krajach jak Chiny czy Indie - powiedział Christophe Lepetit z Uniwersytetu Limoges.

 • 2017.10.14
 • Źródło: Bloomberg

Neymar dopiero co dołączył do PSG, ale on chce odejść do innego klubu! No nieźle!

Myślisz, że Neymar zakończy karierę w Brazylii?

Wróci do Brazylii

Ciekawe informacje podają brazylijskie media. Według nich Neymar zdecydował już o swojej przyszłości i wybrał klub, w którym zagra po przygodzie z PSG. Dziennikarz Marco Aurelio Souza nie ma wątpliwości. Po przygodzie w Europie, 25-latek na pewno wróci do Brazylii. Co ciekawe, nie chce grać wtedy w Santosie, w którym wypłynął na szerokie wody. Prawdopodobnie nie trafi również Palmeiras, któremu kibicował od najmłodszych lat. Jego marzeniem jest gra we Flamengo. Dlaczego? - Kiedy Neymar przestanie grać w Europie, na pewno przeprowadzi się do Rio de Janeiro. Poszukiwał już nawet gruntów pod budowę domu. Taka jest jego decyzja na dzisiaj, przepraszam fanów Palmeirasu, ale on zagra dla Flamengo - mówił dla "TV Globo".

Myślisz, że Neymar zakończy karierę w Brazylii?


Zagłosuj, żeby zobaczyć wyniki

Liczba oddanych głosów: 876

 • 2017.10.11
 • Źródło: TV Globo

Cavani wskazał piłkarza, któremu życzy Złotej Piłki! Nie uwierzycie!

Cavani wskazał piłkarza, któremu życzy Złotej Piłki! Nie uwierzycie!

"Chciałbym, żeby wygrał Neymar"

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się scysji między Cavanim i Neymarem, którzy w meczu PSG z Lyonem spierali się o to, kto ma wykonywać rzuty wolne i karne. Choć sprawa wydaje się załatwiona, to wydaje się, że relacje między oboma piłkarzami nie są zbyt dobre. - Powiedziałem Neymarowi, co o tym wszystkim myślę. Niektóre rzeczy nie powinny jednak wychodzić poza szatnię. Chcę tylko tego, by nowi piłkarze walczyli dla dobra zespołu - mówi Cavani. Urugwajczyk i Neymar znaleźli się na liście nominowanych do Złotej Piłki. Cavani życzy sukcesu swojemu partnerowi z ataku PSG. - Chciałbym, żeby Neymar zdobył Złotą Piłkę. Jeśli tak się stanie, będzie to oznaczało, że strzela dużo goli i pomaga drużynie odnosić sukcesy. A to, co mnie najbardziej interesuje, to właśnie zdobywanie trofeów - podkreśla Cavani.

 • 2017.10.11
 • Źródło: ESPN