Wenger zdradził, dlaczego pozwolił odejść Szczęsnemu z Arsenalu! Lepszego powodu nie mógł wymyślić...

Czy Arsenal dobrze zrobił, pozbywając się Wojciecha Szczęsnego?

Arsenal kuźnią bramkarskich geniuszy

"Życzymy mu wszystkiego najlepszego. To oczywiście chłopak wychowany w Arsenalu, człowiek Arsenalu, ale mamy tylu najwyższej klasy bramkarzy, że daliśmy mu szansę pozostania we Włoszech. Sądzę, że bardzo dobrze się stało dla jego przyszłości, ponieważ z pewnością przejmie miejsce w bramce po Buffonie. Wierzę, że zawsze pozostanie wdzięczny Arsenalowi, ponieważ to Arsenal był dużym krokiem w jego karierze" - Arsene Wenger.

Czy Arsenal dobrze zrobił, pozbywając się Wojciecha Szczęsnego?


Zagłosuj, żeby zobaczyć wyniki

Liczba oddanych głosów: 404

  • 2017.07.20
  • Źródło: arsenal.com

Wojciech Szczęsny wybrał najlepszego bramkarza w historii futbolu! Nie mogło być inaczej!

Czy zgadzasz się ze Szczęsnym, że Buffon jest najlepszym bramkarzem w historii futbolu?

Wojtek stawia na Buffona

Wojciech Szczęsny, który sfinalizował swój transfer do Juventusu Turyn, przyznaje, że docenia podstawowego bramkarza Starej Damy, Gianluigiego Buffona. Uważa, że to najlepszy bramkarz w historii. - Dołączam do znakomitej drużyny, która zawsze wychodzi na boisko, chcąc wygrać. Uważam, że trenując u boku Buffona, mogę podnieść swoje umiejętności i wiele się nauczyć. Jest jednym z najlepszych, a może i najlepszym bramkarzem w historii - powiedział na prezentacji Szczęsny.

Czy zgadzasz się ze Szczęsnym, że Buffon jest najlepszym bramkarzem w historii futbolu?


Zagłosuj, żeby zobaczyć wyniki

Liczba oddanych głosów: 357

  • 2017.07.20
  • Źródło: Football Italia


Zobaczcie jak pożegnał się Wojtek Szczęsny z Arsenalem! Coś naprawdę wyjątkowego! Mega!

Zobaczcie jak pożegnał się Wojtek Szczęsny z Arsenalem! Coś naprawdę wyjątkowego! Mega!

Pożegnanie Szczęsnego

Choć ostatni okres Szczęsnego w Arsenalu nie był udany, to 27-latek zawsze będzie miał ten klub w sercu. Ma wspaniałe wspomnienia, którymi podzielił się z kibicami Kanonierów w pięknym pożegnaniu na Instagramie. [Poniżej w wersji polskiej]: "Pamiętam, jak byłem młodym chłopcem w Polsce i oglądałem Davida Seamana, Thierry'ego Henry'ego, Dennisa Bergkampa i innych graczy Arsenalu. Nigdy nie przypuszczałem, że będę miał okazję grać w klubie, który wspierałam, odkąd byłem małym chłopcem. Kiedy w 2005 r. Arsenal wyraził zainteresowanie, mój świat zmienił się na zawsze. Swoją podróż zacząłem jako 16-letni chłopak w akademii Arsenalu, starając się pewnego dnia zostać piłkarzem pierwszej drużyny, wychodząc wieczorami w East Barnet wraz z Jackiem Wilsherem. Wtedy nie wiedzieliśmy, że kilka lat później pokonamy Barcelonę w Lidze Mistrzów i będziemy nosić koszulki z numerami 1 i 10. Minęło ponad 11 lat odkąd stałam się piłkarzem Arsenalu i nigdy nie myślałem, że odejdę z tego klubu. To, kim jestem i wszystko, co mam, to zasługa Arsenalu, Arsene'a Wengera, Liama Brady'ego, Davida Courta, Boba Arbera, Steve'a Boulda, Neila ​​Banfielda, Mike'a Salmona, Tony'ego Robertsa, Gerry'ego Peytona, Pata Rice'a i wielu innych. Słowami nie mogę opisać mojej wdzięczności dla tych ludzi i miłości do klubu. Teraz jednak idę dalej, gotów na nowe wyzwanie w moim życiu, biorąc ze sobą tylko dobre wspomnienia i doświadczenia. Mam nadzieję, że te dni chwały Bergkampa, ​​Henry'ego, Seamana i innych wkrótce wrócą na Emirates Stadium, a Arsenal wygra Premier League. Może i nie jestem już graczem Arsenalu, ale wszędzie będę nosił ze sobą ten klub z wielką dumą. Jeśli raz zostałeś Kanonierem, na zawsze będziesz Kanonierem!".

  • 2017.07.20
  • Źródło: Instagram


Takie były pierwsze słowa Szczęsnego po transferze do Juventusu! Od początku nie owijał w bawełnę!

Takie były pierwsze słowa Szczęsnego po transferze do Juventusu! Od początku nie owijał w bawełnę!

Ambicja Szczęsnego

"Mam 27 lat i chcę zwyciężać. A w tym klubie wszyscy mają ku temu mentalność. Kiedy przychodzisz do Juventusu to znaczy, że zostałeś wybrany. Nie wahałem się więc nawet chwili. Mam nadzieję, że wygramy Ligę Mistrzów" - Wojciech Szczęsny.

  • 2017.07.19
  • Źródło: Twitter