Czy Szczęsny ma szansę zostać najlepszym bramkarzem na świecie? Szykuje się coś wielkiego!

Czy Wojciech Szczęsny będzie kiedyś w top 3 bramkarzy na świecie?

Rozwój po włosku

"W Anglii miałem przyjemność współpracować ze wspaniałymi trenerami. Szkoła bramkarska we Włoszech jest jednak zdecydowanie inna, bardziej techniczna i zwraca uwagę na detale. To była dla mnie duża zmiana, ponieważ od najmłodszych lat występowałem i zdobywałem doświadczenie w Arsenalu. Mówiąc jednak szczerze, to z technicznego punktu widzenia w żaden sposób nie rozwinąłem się jako bramkarz od momentu, kiedy zadebiutowałem w Arsenalu do dnia, w którym odszedłem do Romy" - powiedział Wojciech Szczęsny. "Przez te dwa i pół roku, jakie spędziłem do tej pory we Włoszech, znacznie się rozwinąłem, co zawdzięczam trenerom i tego, jak się tutaj pracuje na co dzień. Tutaj nie chodzi tylko o poprawę gry dzięki meczom, lecz dzięki codziennej pracy nad każdym aspektem twojej gry i to jest coś, co naprawdę mi się podoba" - dodał Szczęsny.

Czy Wojciech Szczęsny będzie kiedyś w top 3 bramkarzy na świecie?


Zagłosuj, żeby zobaczyć wyniki

Liczba oddanych głosów: 388

  • 2017.10.17
  • Źródło: ESPN

Gorzkie słowa Szczęsnego! Zdradził, że mógł grać teraz w swoim wymarzonym klubie, ale coś stanęło na drodze!

Gorzkie słowa Szczęsnego! Zdradził, że mógł grać teraz w swoim wymarzonym klubie, ale coś stanęło na drodze!

Szczęsny o Arsenalu

"Kiedy pojechałem do Romy moim celem był powrót do Arsenalu i ponowna gra w tym klubie. W końcu wiedziałem, że to się nie stanie i dostałem propozycję z Juventusu. To było trudne. Zaakceptowanie tego, że dobiegł mój czas w Arsenalu nie było łatwe, bo nigdy nie wyobrażałem sobie, że mogę odejść. Wspierałem ich jako dzieciak i gram w Arsenalu w moich snach" - zdradził Wojciech Szczęsny. "Jednak życie toczy się dalej. To było dobre dla mnie i dla obu klubów. Jedna strona mnie powiedziała, że trudno, to koniec, a druga mówiła, że trzeba to po prostu wszystko załatwić" - dodał Szczęsny.

  • 2017.10.16
  • Źródło: Independent

To chyba jakaś kpina? Juventus chce wystawić Wojtka Szczęsnego!

Myślisz, że Wojciech Szczęsny jest w stanie zastąpić Buffona w bramce Juventusu?

Przyszłość niepewna

Jak sugerują włoskie media, działacze Juventusu Turyn nie są przekonani, czy Wojciech Szczęsny da radę zastąpić Gianluigiego Buffona między słupkami "Starej Damy". Szczęsny do tej pory zagrał w dwóch spotkaniach w barwach Juventusu i nie puścił w nich żadnej bramki. Polak pełni w tym sezonie rolę zmiennika Buffona, który planuje wkrótce zakończyć karierę. Wówczas polski golkiper miałby zostać numerem "1" w klubie. Włoskie media spekulują, że pozycja Szczęsnego nie jest tak mocna, jak mogłoby się wydawać. Działacze ze stolicy Piemontu bacznie obserwują innych zawodników na pozycji bramkarza.  Według informacji podawanych przez portale i gazety, mistrzowie Włoch mają na oku czterech golkiperów, a w czasie kolejnych okienek transferowych podejmą próbę ściągnięcia jednego z nich do Juventusu. Kim interesuje się Juventus? "Tuttosport" powołuje się na dyrektora generalnego klubu, Giuseppe Marottę, który miał jasno określić hierarchię potencjalnych wzmocnień: główny faworyt to Jan Oblak z Atletico Madryt, następnie Thibaut Courtois z Chelsea, potem Alphonse Areola z Paris Saint-Germain, a także Gianluigi Donnarumma, który do Turynu mógł się przenieść już w latem tego roku.

Myślisz, że Wojciech Szczęsny jest w stanie zastąpić Buffona w bramce Juventusu?


Zagłosuj, żeby zobaczyć wyniki

Liczba oddanych głosów: 2069

  • 2017.10.12
  • Źródło: Tuttosport


Szczęsny porównał naszą reprezentację kiedyś i dziś! Kapitalnie to powiedział!

Szczęsny porównał naszą reprezentację kiedyś i dziś! Kapitalnie to powiedział!

Kiedyś jak Haiti, a teraz...

"To, co jest dziś pokazuje, jaką drogę przebyła drużyna, odkąd prowadzi ją trener Adam Nawałka. Kiedy zaczynał prawie cztery lata temu, byliśmy gdzieś koło Haiti, teraz jesteśmy gdzieś koło Brazylii. Cały czas uważam i nie oszukuję się, że jesteśmy zespołem klasy Brazylii, czy Niemców, ale wyniki osiągane w ostatnich czterech latach pozwoliły nam wspiąć się tak wysoko" - Wojciech Szczęsny.

  • 2017.10.11
  • Źródło: Przegląd Sportowy

Szczęsny uchylił rąbka tajemnicy! To dlatego wybrał Juventus!

Szczęsny uchylił rąbka tajemnicy! To dlatego wybrał Juventus!

"Wygrywać wszystko"

Wojciech Szczęsny w wywiadzie dla Mediaset Premium zdradził, jak to się stało, że wybrał właśnie przenosiny do Juventusu. "Przyszedłem tutaj, bo chcę wygrywać wszystko. Z treningu na trening staję się lepszym zawodnikiem. Gdy dzwoni po ciebie Juventus, ty po prostu idziesz. W tym klubie cel zawsze jest jeden - wygrywać wszystko, co jest do wygrania. W tym roku jest tak samo" - przyznał Polak.

  • 2017.10.09
  • Źródło: Mediaset Premium