To, co innych wkurza w Cristiano Ronaldo, jemu daje ogromną siłę. To cała klasa Portugalczyka

To, co innych wkurza w Cristiano Ronaldo, jemu daje ogromną siłę. To cała klasa Portugalczyka

Wielkie ego, wielka siła

Cristiano Ronaldo ma na swoim koncie pięć Złotych Piłek. Portugalczyk w wywiadach podkreśla, że jest najlepszym piłkarzem w historii, co nie wszystkim kibicom się podoba. - Jego ego jest bardzo cenne - przyznał były trener Realu, Jorge Valdano. Piąta Złota Piłka oznacza, że Cristiano Ronaldo zrównał się pod tym względem z Lionelem Messim. Po otrzymaniu nagrody Portugalczyk nie grzeszył skromnością. - Jestem najlepszym piłkarzem w historii. Nigdy nie widziałem nikogo lepszego niż ja. Zawsze tak uważałem. Żaden piłkarz nie potrafi zrobić tego co ja, nie ma zawodnika bardziej kompletnego ode mnie - mówił dziennikarzom "France Football" Ronaldo. Portugalczyk został skrytykowany przez kibiców za swoje słowa. Część z nich uważała, że najlepszym graczem w historii jest właśnie Messi. Inni wskazywali na Pele czy Diego Maradonę. W obronę Cristiano Ronaldo wziął Jorge Valdano. - Cristiano Ronaldo ma największe ego w historii piłki nożnej. To człowiek, który ma niezwykłą pewność siebie, co dało mu niesamowitą zdolność pokonywania przeciwności losu. Krytykowanie go po tym, jak otrzymał Złotą Piłkę byłoby błędem - powiedział były piłkarz i trener Realu Madryt. Valdano uważa, że Portugalczyk ma potrzebę bycia najlepszym. To jedna z jego cech charakteru. - Jego ego jest bardzo cenne, ponieważ dało mu zdolność do przezwyciężania przeciwności. Niektóry ludzie źle to rozumieją i myślą, że to nadmiar pewności siebie. To niesamowita wartość. On jest w stanie konkurować z geniuszem i mieć taką samą liczbę Złotych Piłek co Messi - dodał 62-latek.

  • 2017.12.11
  • Źródło: AS


Ivan Rakitić: Znajcie moje zdanie o Cristiano Ronaldo. Jemu przyszło...

Ivan Rakitić: Znajcie moje zdanie o Cristiano Ronaldo. Jemu przyszło...

Leo lepszy od CR7

"Znacie moją opinię na temat najlepszego piłkarza w historii... Z całym szacunkiem do Cristiano, przyszło mu mierzyć się z największym w historii. Gratuluję mu z powodu zdobycia Złotej Piłki, ale dla mnie Leo jest wyjątkowy. Jest tylko jeden najlepszy. Ci, którzy są za jego plecami, mają pecha, że przyszło im się z nim mierzyć." - Ivan Rakitić po meczu z Villarreal

  • 2017.12.11
  • Źródło: Twitter

Cristiano Ronaldo wiedział, że musi to zrobić, by być najlepszym na świecie! Ale on ma ambicje!

Cristiano Ronaldo wiedział, że musi to zrobić, by być najlepszym na świecie! Ale on ma ambicje!

Więcej niż jedna ZP

"Czy zdobywanie Złotej Piłki to dla mnie rzecz banalna? To nigdy nie będzie banalne! Na początku mojej kariery celem było wygranie jednej Złotej Piłki. Kiedy przyszedłem do Manchesteru, co było punktem zwrotnym w mojej karierze, mówiono mi, że to raczej niemożliwe. Ja jednak czułem, że mam potencjał, by tego dokonać. Wmówiłem sobie, że mogę to osiągnąć. Przez kolejne lata dostrzegłem jednak, że jedna Złota Piłka nie wystarczy. Wielu graczy ją zdobyło. Są to zawodnicy, którzy zasługują na szacunek, ale nie są na moim poziomie. Między kimś, kto wygrywa raz, a kimś, kto wygrywa dwa, trzy czy cztery razy, jest duża różnica. Nie chciałem pozostać w grupie tych, którzy zdobyli ją tylko raz. Patrząc na mój potencjał, talent i wysiłek, wiedziałem, że mogę zdobyć ich dużo więcej" - Cristiano Ronaldo.

  • 2017.12.10
  • Źródło: MARCA