Cristiano Ronaldo to maszyna? Zobaczcie tylko na to, co robi Leo Messi! To dopiero kozak!

Cristiano Ronaldo to maszyna? Zobaczcie tylko na to, co robi Leo Messi! To dopiero kozak!

2000 minut

Mimo że Leo Messi nie zagrał we wszystkich meczach Barcelony, spędził na boisku 91,6% możliwych minut. Po zaledwie trzech miesiącach rozgrywek Argentyńczyk znajduje się o 20 minut od przekroczenia granicy 2000 minut. Mowa tutaj zarówno o spotkaniach Barçy, jak i reprezentacji Argentyny. 30-letni zawodnik pozostaje najwięcej grającym piłkarzem Barcelony. Znajduje się jedynie za ter Stegenem, który zgromadził na swoim koncie 2 250 minut. Valverde obserwuje stan Messiego i na razie uzgodnił z Sampaolim pozwolenie na zwolnienie go z meczu z Nigerią. Dzięki temu Argentyńczyk będzie dość wypoczęty przed czekającym Barçę trudnym tygodniem ze spotkaniami z Leganes, Juventusem i Valencią. Messi zna swoje ciało, wie, jak o nie dbać, i korzysta z pomocy rzeszy fizjoterapeutów, którzy mierzą jego wysiłek. Mimo wszystko przed nim kolejne sześć miesięcy rozgrywek klubowych i mundial, a dwa tysiące minut to dużo na tym etapie sezonu. Drugim zawodnikiem z pola z największą liczbą minut jest Samuel Umtiti (1 890 minut). Jest w świetnej formie, a jego warunki fizyczne pozwalają mu na duży wysiłek. Na trzecim miejscu wśród najwięcej grających zawodników znajduje się Busquets (1 771 minut). Dalej znajdują się kolejno: Rakitić (1 675), Suárez (1 605), Jordi Alba (1 561), Piqué (1 458) i Iniesta (1 182). Wynik Sergiego Roberto (1 053) spowodowany jest m.in. brakiem powołania do reprezentacji. Z kolei zmiennicy Barcelony – Mascherano (1 214), Paulinho (996), Cilessen (630) i Vermaelen (450) podreperowali swoje konto właśnie dzięki spotkaniom reprezentacji Argentyny, Brazylii, Holandii i Belgii.

  • 2017.11.17
  • Źródło: AS


Leo Messi zadecydował w sprawie nowego kontraktu z Barceloną! Nowe informacje!

Czy Leo Messi zakończy karierę w Barcelonie?

Podpisał!

Javier Tebas, prezes La Liga, przyznał, że Leo Messi podpisał nowy kontrakt z Barceloną. Umowa Messiego z Barceloną kończy się wraz z obecnym sezonem. Piłkarz do tej pory zwlekał z jej przedłużeniem. Javier Tebas zapewnia, że choć informacja nie została jeszcze ogłoszona, to jest pewny, że Argentyńczyk już parafował nową umowę. - Mam wiedzę, z której wynika, że Leo Messi podpisał nowy kontrakt. Jeszcze tego nie ogłosili? Kontrakty nabierają ważności, gdy są podpisywane, a nie gdy są ogłaszane - powiedział działacz. - Messi podpisał nową umowę. Jeśli nie zostałem okłamany, to on już to zrobił - dodał Tebas.

Czy Leo Messi zakończy karierę w Barcelonie?


Zagłosuj, żeby zobaczyć wyniki

Liczba oddanych głosów: 515

  • 2017.11.15
  • Źródło: goal.com

Tak działa aura Messiego! Tak gwiazdor Barcy namówił Paulinho na transfer! No musiał się natrudzić...

Tak działa aura Messiego! Tak gwiazdor Barcy namówił Paulinho na transfer! No musiał się natrudzić...

"Przyjdź do Barcy"

Paulinho odsłonił kulisy swojego transferu do Barcelony. Sam Leo Messi namawiał Brazylijczyka do przeprowadzki. Paulinho przyznał w wywiadzie z "Globoesporte", że Messi poruszył temat przenosin zawodnika do Hiszpanii w czasie meczu towarzyskiego pomiędzy Brazylią, a Argentyną. - Graliśmy sparing w Australii. Mieliśmy rzut wolny, przy piłce stałem ja i Willian. To on miał wykonać stał fragment gry, ja tam tylko stałem. Gdy dałem krok do tyłu, nagle pojawił się Messi, który do mnie zagadał. Powiedział: "Przyjdź do Barcelony" - wspominał brazylijski pomocnik. - Odpowiedziałem mu, że jeśli on chce mnie zabrać tam ze sobą, to idę, nie ma problemu. On jest najlepszy na świecie, więc gdy słyszysz takie słowa od takiej osoby, to daje ci dużo radości i pewności siebie - dodał. Paulinho przyznał, że był namawiany na transfer do Barcelony również przez Neymara. - Kontaktowaliśmy się ze sobą, gdy ruszyły negocjacje. Mówił, że tu jest świetnie, że na pewno mi się spodoba, że gra z takimi zawodnikami będzie dla mnie niesamowitym doświadczeniem - oznajmił brazylijski pomocnik.

  • 2017.11.15
  • Źródło: Globoesporte