FIFA otrzymała skargę na Barcelonę. Będzie zakaz transferowy?

FIFA otrzymała skargę na Barcelonę. Będzie zakaz transferowy?

FIFA otrzymała skargę

Rzecznik prasowy FIFA potwierdził, że otrzymali skargę Atletico dotyczącą Griezmanna. Klub z Madrytu oskarżył Barcelonę o nielegalne kontakty w Francuzem. - Możemy potwierdzić, że otrzymaliśmy skargę Atletico Madryt w sprawie Antoine Griezmanna - powiedział rzecznik prasowy FIFA cytowany przez dziennik "AS". Atletico oskarżyło kataloński klub o to, że Ci bez ich zgody rozpoczęli negocjacje w sprawie transferu francuskiego napastnika. FIFA ma teraz zbadać, czy Katalończycy rzeczywiście złamali przepisy. Jeżeli tak było, to grozi im nie tylko grzywna, ale nawet zakaz transferowy. Przypomnijmy, że władzom madryckiego zespołu nie spodobały się działania Barcelony w sprawie transferu francuskiego napastnika. Najpierw "Mundo Deportivo" donosiło, że prezydent "Blaugrany", Josep Maria Bartomeu, spotkał się z reprezentantami Griezmanna, by przedyskutować jego ewentualny transfer latem przyszłego roku. Potem negocjacje potwierdził niejako jeden z dyrektorów katalońskiej drużyny, Guillermo Amor. - Być może doszło do takiego spotkania i że negocjacje postępują. To zupełnie normalna praca klubu, do której wykonywania jest przyzwyczajony. W świecie futbolu to nieuniknione, by kluby nie rozmawiały o piłkarzach. To jest coś, co się zwykle zdarza - wyjaśniał.

  • 2017.12.21
  • Źródło: goal.com

Szykuje się skandal? Hiszpanie wykluczeni z Mistrzostw Świata?

Szykuje się skandal? Hiszpanie wykluczeni z Mistrzostw Świata?

Afera w Hiszpanii

Dziennik "El Pais" ujawnił, że FIFA wysłała do Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej list w sprawie ingerencji władz w Madrycie w sprawy związku. FIFA ostrzega, że sprawa może zakończyć się wykluczeniem  reprezentacji Hiszpanii z przyszłorocznych mistrzostw świata. Podstawą sporu jest ingerencja hiszpańskich organów rządowych w działania związku. Najwyższa Rada Sportowa (CSD), która podlega Radzie Ministrów, domaga się powtórzenia wyborów, które pierwotnie odbyły się w maju. Sąd Administracyjnego do spraw Sportu przystał na prośbę CSD, jednak ostateczna decyzja ma zostać podjęta wkrótce przez Radę Stanu. Na taką sytuację natychmiast zareagowała FIFA, która zaznacza, że działania CSD zagrażają autonomii hiszpańskiego związku. FIFA w liście do Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej ostrzega, że jakakolwiek ingerencja władz będzie skutkowała wykluczeniem Hiszpanii ze wszystkich rozgrywek. Wobec tego Hiszpanie nie wystąpiliby na przyszłorocznych mistrzostwach świata. "El Pais" przypomina, że podobna sytuacja miała miejsce w Hiszpanii w 2008 roku, jednak w porę zdołano rozwiązać problem, a drużyna narodowa zdobyła wówczas mistrzostwo Europy.

  • 2017.12.16
  • Źródło: El Pais


FIFA ukarała piłkarza za rasistowski gest

FIFA ukarała piłkarza za rasistowski gest

5 meczów zawieszenia

Edwin Cardona, piłkarz reprezentacji Kolumbii, zawieszony przez FIFA na pięć spotkań za rasistowski gest podczas meczu towarzyskiego z Koreą Południową. Zawodnik mimo to wystąpi na mundialu w Rosji. Do zdarzenia doszło 10 listopada, gdy Kolumbia grała towarzyskie spotkanie z Koreą Południową. W powtórkach video wyraźnie można było zobaczyć, że w trakcie przepychanki między piłkarzami obu drużyn Cardona wykonał w stronę rywala gest pokazujący skośne oczy.

  • 2017.12.12
  • Źródło: goal.com

Szalone pieniądze! Tyle można zarobić na mundialu w Rosji! Ile dostaną Polacy?

Szalone pieniądze! Tyle można zarobić na mundialu w Rosji! Ile dostaną Polacy?

Wielka kasa od FIFA

Rywaliacja w mistrzostwach świata to nie tylko prestiż, ale i gigantyczne pieniądze. Za sam awans do fazy pucharowej turnieju reprezentacja Polski może zarobić 12 milionów dolarów. Gdyby zakończyła rywalizację na fazie grupowej, otrzyma o cztery miliony mniej. Mistrz świata może liczyć na 38 milionów. Władze światowej federacji przeznaczą na nagrody łącznie 400 milionów dolarów - o 12% więcej, niż przed trzema laty w Brazylii. Wtedy łączna kwota wynosiła 358 milionów, z czego 35 otrzymali mistrzowie świata - Niemcy. Tym razem wysokość premii wzrośnie. Za wywalczenie mistrzostwa reprezentacja otrzyma 38 milionów dolarów. Finalista - o dziesięć mniej. Trzecia pozycja nagrodzona zostanie 24 milionami, a czwarty zespół świata dostanie ich 22.

  • 2017.12.02
  • Źródło: goal.com

Poznaliśmy nowy ranking FIFA. Spadek reprezentacji Polski.

Poznaliśmy nowy ranking FIFA. Spadek reprezentacji Polski.

Polacy niżej

W najnowszym rankingu FIFA reprezentacja Polski zajmuje 7. miejsce. To spadek o jedną pozycję w stosunku do poprzedniego notowania. W listopadowych pojedynkach towarzyskich Biało-Czerwoni zremisowali z Urugwajem (0:0) i przegrali z Meksykiem (0:1). W efekcie zostali wyprzedzeni przez Hiszpanów. W ścisłej czołówce zmian nie ma. Liderem nadal są Niemcy, 2. lokatę zajmują Brazylijczycy, zaś podium zamyka Portugalia

  • 2017.11.23
  • Źródło: FIFA