AS Monaco straszy kluby, które rozmawiają z Mbappe! Grozi im sankcjami!

AS Monaco straszy kluby, które rozmawiają z Mbappe! Grozi im sankcjami!

Oficjalny komunikat

AS Monaco wydało oświadczenie, w którym oskarżyło europejskie kluby o nielegalne kontakty z Kylianem Mbappe. Mistrzowie Francji rozważają złożenie skargi do FIFA, która miałaby w konsekwencji ukarać zespoły naruszające procedury: "AS Monaco z żalem zauważyło, że wiele ważnych europejskich zespołów kontaktowało się z Kylianem Mbappe i jego przedstawicielami bez zgody klubu. AS Monaco pragnie przypomnieć tym zespołom, że takie działania są sprzeczne z artykułem 211 Przepisów Administracyjnych Francuskiej Ligi Piłkarskiej, a także wobec artykułu 18.3 regulaminu statusów i transferów zawodników podlegających FIFA. Aby położyć kres tej nieakceptowalnej sytuacji, AS Monaco rozważa złożenie wniosku do Francuskiej Ligi Piłkarskiej i FIFA o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego względem klubów, które złamały procedury" - ostrzega zespół z Księstwa.

 • 2017.07.20
 • Źródło: asmonaco.com

Międzynarodowy skandal rozpoczyna się na naszych oczach! Sześć państw chce zmiany gospodarza mundialu!

Czy FIFA powinna odebrać Katarowi Mistrzostwa Świata w 2022 roku?

Zmiana gospodarza?

Przyznanie organizacji mistrzostw świata Katarowi budzi olbrzymie kontrowersje od samego początku. Najpierw z powodu poważnych podejrzeń korupcyjnych, później ze względu na konieczność przełożenia turnieju na późną jesień, ostatnio - przez informacje o setkach ofiar na budowie tamtejszych stadionów. Teraz szykuje się skandal polityczny. Według szwajcarskich mediów przedstawiciele Arabii Saudyjskiej, Jemenu, Mauretanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Bahrajnu i Egiptu wysłały do FIFA list, w której domagają się zmiany gospodarza mundialu. Jako jeden z argumentów przemawiających za taką decyzją podają zagrożenie terrorystyczne. Podstawą ma być art. 85 Kodeksu FIFA, który pozwala na odebranie organizacji turnieju w nagłych przypadkach.

Czy FIFA powinna odebrać Katarowi Mistrzostwa Świata w 2022 roku?


Zagłosuj, żeby zobaczyć wyniki

Liczba oddanych głosów: 188

 • 2017.07.16
 • Źródło: Reuters

Zmarł jeden z najbardziej skorumpowanych ludzi w FIFA

Zmarł jeden z najbardziej skorumpowanych ludzi w FIFA

Blazer nie żyje

W wieku 72 lat zmarł Chuck Blazer, były członek Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej, który według mediów był kluczowym informatorem amerykańskiej prokuratury w sprawie korupcji w FIFA. Przyczyny śmierci nie są znane. O zgonie poinformowali prawnicy Blazera, który przez ponad 20 lat pełnił też funkcję sekretarza generalnego konfederacji CONCACAF. Blazer był jedną z najważniejszych postaci w aferze w piłkarskiej centrali. W lipcu 2015 roku został dożywotnio zdyskwalifikowany z wszelkiej działalności w futbolu. "Uważany był za jedną z kluczowych postaci w aferze korupcyjnej, paraliżującej działania FIFA. Był inspiratorem i wykonawcą wielu niedozwolonych czynności, takich jak przyjmowanie i przekazywanie nielegalnych środków finansowych oraz łapówek" - napisała wówczas Komisja Etyki w uzasadnieniu kary. Ujęty przez amerykańską prokuraturę, przyznał się do działań korupcyjnych w związku z procedurą przyznawania prawa organizacji mistrzostw świata w 1998 i 2010 roku. Jego zeznania miały pogrążyć wielu innych działaczy.

 • 2017.07.13
 • Źródło: Onet.pl


Barcelona może odetchnąć z wielką ulgą! To byłby niezły skandal, ale wszystko się wyjaśniło!

Barcelona może odetchnąć z wielką ulgą! To byłby niezły skandal, ale wszystko się wyjaśniło!

FIFA nie ma zastrzeżeń do Neymara

Jak informuje portal Globoesporte, FIFA nie przychyliła się do skargi Santosu zaprezentowanej w maju 2015 roku przeciwko Neymarowi, jego ojcu, firmie Neymar Sport and Marketing i FC Barcelonie. Santos twierdził, że „zarówno oskarżeni, jak i członkowie zarządu Barçy, którzy byli odpowiedzialni za zakontraktowanie Neymara, mogli zaruszyć Regulamin FIFA w Sprawie Statusu i Transferu Zawodników, co może prowadzić do zastosowania środków dyscyplinarnych”. Były klub napastnika Barcelony zapewnia jednak, że wczoraj otrzymał tylko jedną część decyzji FIFA, która dotyczy bezpośrednio zawodnika. „Akcja dzieli się na cztery postępowania, które dotyczą wszystkich oskarżonych: Neymara, Barçy, ojca Neymara i spółki rodzinnej sportowca”, wyjaśnia portal Globoesporte. W związku z tym Santos czeka jeszcze na decyzje dotyczące pozostałych trzech postępowań. Klub będzie miał dziesięć dni, aby ubiegać się o uzasadnienie decyzji, a następnie będzie mógł się od niej odwołać.

 • 2017.07.12
 • Źródło: Globoesporte

Tego jeszcze nie było! Polską reprezentacje czeka kolejny awans! To będzie rekord!

Tego jeszcze nie było! Polską reprezentacje czeka kolejny awans! To będzie rekord!

5 miejsce w ranking FIFA

Niedawno biało-czerwoni zanotowali awans o cztery pozycje - z dziesiątej na szóstą - wyprzedzając takie drużyny jak Chile, Kolumbia, Francja oraz Belgia. Według wyliczeń serwisu football-ranking.info Polaków czeka kolejny awans. W najnowszym notowaniu, który FIFA ogłosi 10 sierpnia, Robert Lewandowski i spółka wyprzedzą reprezentację Portugalii i tym samym uplasują się na piątej lokacie.

 • 2017.07.09
 • Źródło: football-rankings.in


To jest sen! Nie uwierzycie, na które miejsce w rankingu FIFA może awansować nasza kadra! Serce pęka z dumy!

To jest sen! Nie uwierzycie, na które miejsce w rankingu FIFA może awansować nasza kadra! Serce pęka z dumy!

5. miejsce Polaków?!

Już po zwycięstwie z Rumunią było jasne, że Polska awansuje w rankingu FIFA co najmniej na 7. miejsce. To wciąż jednak nie musi być koniec dobrych wiadomości, bo jest szansa nawet na 5. pozycję! Na chwilę obecną wiemy tyle, że Biało-Czerwoni, którzy w bieżącym notowaniu zajmują 10. lokatę (ex aequo z Hiszpanią), wyprzedzą ekipę z Półwyspu Iberyjskiego, a także Belgię, Francję i Kolumbię. Pozostałe awanse zależą od wyników reprezentacji Chile i Portugalii w Pucharze Konfederacji. Na chwilę obecną mamy 5. miejsce.

 • 2017.06.22
 • Źródło: FIFA