Renomowana gazeta: "Ten Polak jest najlepszy we Francji!". Ale słowa!

Renomowana gazeta: "Ten Polak jest najlepszy we Francji!". Ale słowa!

Docenienie Grosika

Francuski dziennik "L'Equipe" przygotował zestawienie najlepszych zmienników Ligue 1 ostatniego pięciolecia. Najlepszym dżokerem ligi francuskiej okazał się Kamil Grosicki. Dziennikarze "L'Equipe" pod uwagę brali występy zawodników wchodzących z ławki od sezonu 2012/2013. Kamil Grosicki, który w Ligue 1 występuje od sezonu 2013/2014, w tym czasie jako zmiennik strzelił dziesięć goli i zanotował cztery asysty.Kolejny Polak zagra we Francji!

Kolejny Polak zagra we Francji!

Jodłowiec wyjedzie za granicę?

Zdaniem francuskich mediów Tomasz Jodłowiec znalazł się w orbicie zainteresowań tamtejszego pierwszoligowca - AS Nancy-Lorraine. Drużyna ta zajmuje 12. miejsce w tym sezonie Ligue 1. Na pozycji defensywnego pomocnika pewne miejsce w składzie miał dotąd 36-letni Benoit Pedretti, obok którego przeważnie występuje Youssef Ait Bennasser. Do dyspozycji trenera pozostaje także dwójka mniej doświadczonych zawodników, sprowadzona latem - Serge N'Guessan i Vincent Marchetti. Konkurencja do gry jest zatem bardzo duża.Ale wyróżnienie! Polaka w zachodnim klubie porównują już do TAKIEJ legendy!

Ale wyróżnienie! Polaka w zachodnim klubie porównują już do TAKIEJ legendy!

Lewczuk jak Thuram

Igor Lewczuk był dla Girondins Bordeaux tylko opcją awaryjną, ale sześciokrotni mistrzowie Francji na pewno nie żałują, że w letnim oknie transferowym ściągnęli właśnie dwukrotnego reprezentanta Polski. Lewczuk jest dziś absolutnie podstawowym zawodnikiem Bordeaux i jeśli gra, a pauzuje tylko ze względu na urazy, to przebywa na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka. Nie inaczej było podczas sobotniego meczu 21. kolejki Ligue 1 z Toulouse FC. Polak grał tak dobrze, że po kolejnej udanej interwencji przedstawiciele francuskiego klubu porównali go do samego Liliana Thurama. Trudno we Francji o większy komplement dla obrońcy niż zestawienie go z mistrzem świata (1998) i Europy (2000). Thuram to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy defensor w historii francuskiego futbolu.

Sytuacja Payeta nadal nie jest wyjaśniona!

Sytuacja Payeta nadal nie jest wyjaśniona!

Transferowy poker

"Sky Sports" donosi, że pomiędzy Marsylią a West Ham trwa transferowy poker. Francuzi nie chcą wydawać za piłkarza więcej niż 25 mln funtów, jedna West Ham nie chce sprzedać go za mniej niż 30 mln. To trochę komplikuje sprawę, która stoi w miejscu. Niektóre ze źródeł telewizji twierdzą nawet, że Marsylia zrezygnowała z kupna piłkarza w tym miesiącu.