Polak z Premier League w opałach! Jego dni są policzone?

Polak z Premier League w opałach! Jego dni są policzone?

Boruc czeka na Begovicia

Artur Boruc podstawowym bramkarzem AFC Bournemouth tylko do końca sezonu? Niewykluczone. Jak donosi Daily Mirror, latem Wiśnie znów będą chciały pozyskać Asmira Begovicia. Eddie Howe starał się o usługi Bośniaka już zimą, ale wtedy Chelsea nie wyraziła zgody na transfer, bo nie udało jej się znaleźć wartościowego następcy. Latem temat ma powrócić, a suma odstępnego miałaby wynieść 10 mln funtów. Trudno sobie wyobrazić, że Asmir Begović trafiłby do AFC Bournemouth, by siedzieć na ławce. Jego transfer byłby więc sporym problemem dla Artura Boruca.Dobra wiadomość dla Polaka w Premier League!

Dobra wiadomość dla Polaka w Premier League!

Boruc praktycznie bez rywala

Bramkarz Bournemouth, 32-letni Adam Federici doznał kontuzji kolana, przez którą będzie wyłączony z gry do końca sezonu. Nieszczęście Australijczyka jest szczęściem Artura Boruca, bowiem Federici był głównym rywalem Polaka w walce o miejsce w pierwszym składzie klubu. Teraz pierwszym zmiennikiem Polaka zostanie 25-letni Ryan Allsop, który ostatni występ w meczu o stawkę zaliczył w maju minionego roku.

W tej lidze nie wiedzie się Polakom! Są najgorsi ze wszystkich!

W tej lidze nie wiedzie się Polakom! Są najgorsi ze wszystkich!

Boruc i Fabiański wpuszczają dużo

Już 44 bramki wpuścił w 22 meczach Premier League w tym sezonie Artur Boruc. Polak w weekend sześciokrotnie musiał sięgać do własnej siatki.  W Premier League jest tylko jeden gorszy bramkarz - Łukasz Fabiański. Obaj pod względem liczby wpuszczonych goli wyglądają bardzo, bardzo źle. Ich procent obronionych strzałów również jest na niskim poziomie (57 Fabiański, 58 Boruc).Kiedyś Polska słynęła z bramkarzy, a teraz... nasi golkiperzy są najgorsi! Druzgocący ranking!

Kiedyś Polska słynęła z bramkarzy, a teraz... nasi golkiperzy są najgorsi! Druzgocący ranking!

Fabiański i Boruc na dnie

Łukasz Fabiański oraz Artur Boruc wpuścili najwięcej goli spośród wszystkich bramkarzy w Premier League. Pierwszy z nich aż 52 razy sięgał do własnej siatki. Regularnie w górę tabeli przesuwał się Artur Boruc, który w 2017 roku wpuścił 10 bramek w zaledwie czterech meczach. Wyprzedził drugiego w klasyfikacji Davida Marshalla (ten stracił miejsce w Hull City) i przed nim jest już tylko Łukasz Fabiański. Golkiper Swansea City ma jednak sporą przewagę nad Borucem, ponieważ to różnica 14 bramek.

Fantastyczne wieści dla Polaka w Premier League! Może odetchnąć!

Fantastyczne wieści dla Polaka w Premier League! Może odetchnąć!

Begović zostaje w Chelsea

Asmir Begović zostanie w Chelsea. The Blues nie znaleźli dla niego następcy i nie sprzedadzą go. To oznacza, że Artur Boruc nie będzie miał nowego rywala w walce o miejsce w pierwszym składzie AFC Bournemouth. Wisienki mocno zabiegały o bramkarza Chelsea.