Teodorczyk to jest jednak wariat! Zobaczcie, co powiedział o nim kumpel z Anderlechtu ;)

Teodorczyk to jest jednak wariat! Zobaczcie, co powiedział o nim kumpel z Anderlechtu ;)

Boeckx o Anderlechcie i Teo

Bramkarz Frank Boeckx to jedna z najbarwniejszych postaci Anderlechtu. Piłkarz cytowany przez serwis HLN.be mówi o atmosferze panującej w klubie z Brukseli. "Z Teo jesteśmy największymi wariatami tego zespołu. Teodorczyk mówi znakomicie po angielsku, robi z siebie głupszego, niż jest. To dokładnie tak samo, jak ja!" - żartuje. Takie stwierdzenie to zapewne przytyk o to, że Polak unika mediów, nie wypowiada się, po prostu nie dał się odkryć przez tamtejszych reporterów. Boeckx uważa, że bramkarze i napastnicy są zawsze trochę bardziej zwariowani niż reszta zawodników. Ma to chyba swoje potwierdzenie w rzeczywistości: bramkarz i napastnik w rundzie jesiennej (mówił o tym kilka tygodni temu golkiper Anderlechtu) mieli swój dziwny zwyczaj, konkretnie pokazywanie sobie środkowego palca. Piłkarze mają sobie podobno w ten humorystyczny sposób życzyć powodzenia przed meczami.  Od niedawna Boeckx jest pierwszym bramkarzem, a sprawa z gestem wyszła na jaw, gdy po meczu z Kortrijk kamera pokazała cieszących się w specyficzny sposób "Teo" i bramkarza. "Tym razem po prostu powiedziałem do Teo: "znowu strzeliłeś dzisiaj jedną!". A on odpowiedział mi w ten sam sposób, pokazał na palcach, ile karnych udało mi się obronić!" - dodał Boeckx.Duży transfer Anderlechtu! Teodorczyk nie będzie miał łatwo!

Duży transfer Anderlechtu! Teodorczyk nie będzie miał łatwo!

Thelin nowym rywalem Teo

Szwedzki napastnik Isaac Thelin został wypożyczony do Anderlechtu do końca bieżącego sezonu. Thelin to 10-krotny reprezentant Szwecji. Ma 24 lata i mierzy 189 centymetrów, a dotychczas występował w Girondins Bordeaux. Piłkarz został ściągnięty by rywalizować o miejsce w składzie z Łukaszem Teodorczykiem.Nawet rywale zachwycają się Teodorczykiem! A ta ksywka zrobi furorę w Polsce i Belgii!

Nawet rywale zachwycają się Teodorczykiem! A ta ksywka zrobi furorę w Polsce i Belgii!

Płatny zabójca Teo

"Nie przegraliśmy z Anderlechtem, a z Teodorczykiem. Byliśmy dużo lepszą drużyną, stworzyliśmy 7-8 dobrych sytuacji do strzelenia gola, ale to rywale wykorzystali tak naprawdę jedyne dwie okazje, jakie mieli w całym meczu" - powiedział po meczu z Anderlechtem Felice Mazzu, trener Charleroi. "Teodorczyk może nie grać nadzwyczajnie przez cały mecz, ale w odpowiednim czasie jest tam gdzie trzeba. Jest jak płatny zabójca" - to z kolei opinia Sofiana Hanniego, kolegi Polaka z Anderlechtu.Ten klub bez polskiej gwiazdy niemal nie istnieje! Co oni zrobią, jak on odejdzie?!

Ten klub bez polskiej gwiazdy niemal nie istnieje! Co oni zrobią, jak on odejdzie?!

Anderlecht=Teodorczyk

Anderlecht jest uzależniony od goli Łukasza Teodorczyka. 21 z 65 jest dziełem reprezentanta Polski, czyli co trzecia bramka należy do niego. Wprawdzie w trzech ostatnich spotkaniach Polak nie trafił do siatki, a Fiołki zdobyły w tym czasie sześć goli. Przed tą serią Teodorczyk mógł się pochwalić, że 21 z 59 bramek należało do niego, a to aż 36 procent wszystkich trafień. Teraz ten współczynnik oscyluje w okolicach 33 procent, a więc co trzeciego gola uzyskuje właśnie Polak.