Teodorczyk blisko rekordu! Już niedługo zapisze się w historii!

Teodorczyk blisko rekordu! Już niedługo zapisze się w historii!

Teo najlepszym strzelcem?

Już tylko trzech goli brakuje Łukaszowi Teodorczykowi do zrównania się z Tomaszem Radzińskim, który dzierży tytuł najlepszego strzelca Anderlechtu w XXI wieku. Ten w sezonie 2000/2001 zdobył 29 goli w 46 meczach. Obecnie Teodorczyk zajmuje piąte miejsce wśród najskuteczniejszych piłkarzy Anderlechtu w XXI wieku. Na swoim koncie ma 26 trafień.

Teodorczyk ukarany za swoją reakcję! Bez sensu...

Teodorczyk ukarany za swoją reakcję! Bez sensu...

Cieszynka na żółtą kartkę

W meczu Anderlechtu z KV Oostende (4:1) Łukasz Teodorczyk strzelił czwartego gola dla "Fiołków". Reprezentant Polski po strzeleniu tego pięknego gola nie był w stanie powstrzymać szalonej radości. Teo natychmiast ruszył w stronę sektora fanów Anderlechtu, po czym stanął na bandzie reklamowej i rzucił się w uściski kibiców. Arbiter za tę reakcję ukarał Polaka żółta kartką. Był to piąty żółty kartonik 25-latka w sezonie ligowym i co za tym idzie, nie będzie mógł zagrać w najbliższej potyczce z Genkiem.Kryzys polskiej gwiazdy stał się faktem! Nad tym nie można już przejść obojętnie!

Kryzys polskiej gwiazdy stał się faktem! Nad tym nie można już przejść obojętnie!

Teo zgubił formę

328 minut - tyle trwa posucha strzelecka Łukasza Teodorczyka w Jupiler Pro League. To najgorszy okres Polaka w barwach Anderlechtu. Sam "Teo" zaczyna się już mocno frustrować. Jesienią piłka szukała go w polu karnym i niemal każdy strzał lądował w siatce rywali. Teraz jest zupełnie inaczej - często nie docierają do niego podania, a kiedy w meczu z Zulte znalazł się sam na sam z bramkarzem, nie był w stanie znaleźć sposobu na pokonanie go. Później miał jeszcze lepszą okazję.Ale słowa o polskiej gwieździe! "Cała Europa szuka takich piłkarzy"

Ale słowa o polskiej gwieździe! "Cała Europa szuka takich piłkarzy"

Doceniony Teodorczyk

"Cała Europa szuka takiego typu piłkarza jak Teodorczyk. Nie tylko napastnika, który wykorzysta połowę szans, ale też lidera. Nawet jeśli nie odzywa się zbyt często. Zawodnika, który jest przykładem dobrej mentalności dla reszty szatni" - Herman Van Holsbeeck, dyrektor Anderlechtu.

Koniec pięknej serii Teodorczyka! Tego może już nigdy nie powtórzyć!

Koniec pięknej serii Teodorczyka! Tego może już nigdy nie powtórzyć!

Tielemas przerwał passę Teo

Dobiegła końca piękna seria Łukasza Teodorczyka. Polak, którego kibice Anderlechtu wybrali piłkarzem miesiąca cztery razy z rzędu, w styczniu musiał uznać wyższość Youriego Tielemansa. Łukasz Teodorczyk wygrywał klubowy plebiscyt we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu z miażdżącą przewagą. Teraz zdetronizował go 20-letni Youri Tielemans.