Kolejna spina z Teodorczykiem w roli głównej. A miał wielką szansę...

Kolejna spina z Teodorczykiem w roli głównej. A miał wielką szansę...

Nie będzie transferu

FC Nantes było zainteresowane wypożyczeniem Łukasza Teodorczyka. Najprawdopodobniej do transferu nie dojdzie. Wszystko przez stanowisko agenta reprezentanta Polski. Otwarcie o zainteresowaniu Teodorczykiem mówi Waldemar Kita, prezes FC Nantes. - Chciałem go, trener też go chciał, ale jego menedżer powiedział, że nie interesuje go ten transfer. Ten chłopak nieładnie się zachowuje. On robi mu krzywdę - mówi Kita w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Agentem Teodorczyka jest Marcin Kubacki. Jego zdaniem temat przejścia Polaka do piątego klubu Ligue 1 nie istnieje. Na fiasko rozmów w sprawie transferu Teodorczyka mają wpływ fatalne relacje Kity i Kubackiego. Kilka miesięcy temu obaj sprzeczali się w mediach o Mariusza Stępińskiego. Kita twierdził wówczas, że młody napastnik nie wykazał się należytym zaangażowaniem i nie skrócił urlopu, by wcześniej rozpocząć przygotowania do obecnego sezonu. Kubacki z kolei narzekał na kontakt z szefostwem Nantes i poprzednim sztabem szkoleniowym klubu.

  • 2018.01.26
  • Źródło: Przegląd Sportowy

Poważne problemy Teodorczyka. Klub ma już dość jego niemocy i zapadły pierwsze decyzje

Poważne problemy Teodorczyka. Klub ma już dość jego niemocy i zapadły pierwsze decyzje

Nowy napastnik?

Anderlecht zabiega o pozyskanie Nasiru Mohammeda ze szwedzkiego BK Hacken. 23-letni Ghańczyk miałby być nowym konkurentem Łukasza Teodorczyka w walce o miejsce w wyjściowym składzie Fiołków. W poprzednim sezonie Anderlecht był najskuteczniejszym zespołem Jupiler Pro League - Fiołki zdobywały 2,03 bramki na mecz. Sam Łukasz Teodorczyk był autorem 22 goli i sięgnął po koronę króla strzelców. Natomiast w trwającej kampanii zespół "Teo" strzela tylko 1,48 bramki na spotkanie, co ma wpływ na jego pozycję w tabeli - obrońcy tytułu zajmują trzecie miejsce i mają aż 13 punktów straty do będącego liderem Clubu Brugge. Dorobek Polaka też jest skromny - 26-latek zdobył tylko trzy gole. Marna forma zachwiała pozycją Teodorczyka w zespole Heina Vanhaezebroucka. Na początku stycznia dyrektor generalny Anderlechtu, Herman Van Holsbeeck stwierdził, że Fiołki potrzebują nowych rozwiązań w ofensywie. - Nie będę składał deklaracji w sprawie tego, czy Teodorczyk zostanie naszym numerem jeden. To prawda, że mamy małą siłę rażenia i trzeba coś z tym zrobić - zapowiedział Van Holsbeck. Mistrzowie Belgii przeszli od słów do czynów i starają się o pozyskanie 23-letniego Nasiru Mohammeda ze szwedzkiego BK Hacken. Według "Het Laatste Nieuws", Anderlecht złożył już nawet ofertę kupna Ghańczyka. Transferowy cel mistrzów Belgii występuje w Szwecji od 2013 roku, a jego dorobek w tamtejszej ekstraklasie to 29 goli i 22 asysty w 136 występach.

  • 2018.01.19
  • Źródło: Sportowe Fakty


Trener Anderlechtu: "Teodorczyk żyje we własnym świecie"

Trener Anderlechtu: "Teodorczyk żyje we własnym świecie"

Opinia trenera

Trener Anderlechtu Bruksela, Hein Vanhaezebrouck, przyznał, że nie jest łatwo prowadzić takiego piłkarza jak Łukasz Teodorczyk. Opiekun "Fiołków" wciąż jednak liczy na polskiego napastnika. Łukasz Teodorczyk po kapitalnym poprzednim sezonie, rundy jesiennej nie może z pewnością zaliczyć do udanych. 26-letni piłkarz zdobył raptem trzy bramki i zanotował trzy asysty w 24 występach. Nasz zawodnik nie miał już tak silnej pozycji w składzie i częściej trafiał na ławkę rezerwowych. Przytrafiło mu się do tego zawieszenie za niesportowe zachowanie, a także czerwona kartka. W Brukseli wciąż jednak mają nadzieję, że reprezentant Polski przełamie się na wiosnę i zacznie regularnie strzelać gole. Trener Anderlechtu, Hein Vanhaezebrouck, opowiadał jak skomplikowane jest prowadzenie takiego piłkarza, jak Teodorczyk. - On na wszystko reaguje na swój sposób. Może być radosny z rana, a potem gdy zaczynamy zajęcia kompletnie się zmienia, staje się nerwowy. Po kolejnych pięciu minutach głośno się śmieje. Przez to prowadzenie go jest nieco skomplikowane. On żyje we własnym świecie i nie jest mu łatwo z niego wyjść - powiedział cytowany przez serwis sport.pl.

  • 2018.01.08
  • Źródło: sport.pl