Piłkarz może zostać ukarany po meczu z Barceloną!

Piłkarz może zostać ukarany po meczu z Barceloną!

Pretensje do arbitra - będzie kara?

Rozgłośnia radiowa Cope poinformowała, że za swoje pomeczowe słowa karę może otrzymać pomocnik Realu Sociedad Asier Illarramendi, który mocno skrytykował pracę Gonzáleza Gonzáleza. Podano, że Komitet Techniczny Arbitrów bada słowa Illarramendiego, którego może czekać teraz surowa kara. Po zakończeniu wczorajszego spotkania były gracz Realu powiedział: „były akcje, w których zostaliśmy skrzywdzeni. Na początku drugiej połowy miała miejsce sytuacja, kiedy uniemożliwiono mi szybko wznowić akcję. Jeżeli przeciwnik nie pozwala ci szybko rozegrać rzutu wolego, wtedy zawsze zostaje ukarany. W Lidze także nas okradli. Jesteśmy już tym zmęczeni”. Co więcej po zakończeniu spotkania Illarramendi zamieścił na swoim koncie na Twitterze następującą wiadomość: „kolejny raz to, co zawsze. Kolejny raz…”.

Piłkarz Realu kontrowersyjnie skomentował zwycięstwo Barcelony! Chodzi oczywiście o... sędziowanie na korzyść Katalończyków!

Czy uważasz, że Barcelona jest faworyzowana przez sędziów?
 

Czy uważasz, że Barcelona jest faworyzowana przez sędziów?


Zagłosuj, żeby zobaczyć wyniki

Liczba oddanych głosów: 288Lewandowski i koledzy doświadczą tego jako pierwsi na świecie! No ciekawe...

Lewandowski i koledzy doświadczą tego jako pierwsi na świecie! No ciekawe...

Wideo-sędzia najpierw w Bundeslidze!

Robert Lewandowski i jego koledzy z Bundesligi będą wkrótce musieli mieć się jeszcze bardziej na baczności. Liga niemiecka będzie jedyną ligą na świecie, gdzie we wszystkich meczach obecny będzie wideo-sędzia! Wprowadzenie innowacji nastąpi już w sezonie 2017/18. Z wideo-sędziego skorzystać będzie mógł jedynie arbiter prowadzący mecz i mający wątpliwości, jaką podjąć decyzję. Wideo-sędzia będzie miał specjalne pomieszczenie na każdym stadionie i na kilku monitorach będzie oglądać mecz oraz powtórki spornych sytuacji.No i stało się! Pique będzie mieć problemy!

No i stało się! Pique będzie mieć problemy!

Postępowanie rozpoczęte

Jak poinformowała stacja radiowa Cadena COPE, Komitet ds. Rozgrywek Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej wszczął dwa postępowania przeciwko Gerardowi Piqué za jego wypowiedzi po meczach z Athletikiem na San Mamés i Villarrealem na Estadio de la Ceramica. Postępowania zostały wszczęte na skutek wniosków złożonych przez Komitet Techniczny Arbitrów. Teraz zostanie wyznaczony sędzia, który zbierze materiał dowodowy i zadecyduje o umorzeniu sprawy lub jej kontynuowaniu. Cały proces może potrwać około miesiąca. Gerardowi Piqué grozi jednak tylko kara finansowa w wysokości w sumie trzech tysięcy euro (po półtora tysiąca w każdej ze spraw).