Gerard Pique chce rewolucji! To może spodobać się nawet fanom Realu Madryt!

Gerard Pique chce rewolucji! To może spodobać się nawet fanom Realu Madryt!

Powtórki obowiązkowe

"Myślę, że skoro Real jest mistrzem, to dlatego, że zdobył więcej punktów, niezależnie od tego, czy sędziowie mieli na to wpływ. Można dokonywać wielu ocen i jest wiele punktów widzenia, jednak moim zdaniem wprowadzenie systemu VAR jest absolutnie obowiązkowe. W przyszłym sezonie powinno się podjąć odpowiednie kroki, aby wprowadzić ten system. Nie tylko ze względu na mecze, które wpływają na sytuację Realu czy Barçy, ale z tego powodu, że w ujęciu generalnym sędziowie nie stanęli na wysokości zadania. Ten system jest potrzebny również dlatego, że pomoże arbitrom i zdejmie z nich presję. Konkluzja na koniec tego sezonu jest taka, że system VAR jest potrzebny i obowiązkowy" - Gerard Pique.

  • 2017.05.25
  • Źródło: mundodeportivo.com

Zobaczcie kto w następnym sezonie będzie sędziował Lewandowskiemu i spółce! Tego się nie spodziewaliście!

Zobaczcie kto w następnym sezonie będzie sędziował Lewandowskiemu i spółce! Tego się nie spodziewaliście!

Pierwsza sędzina w Bundeslidze!

Bibiana Steinhaus od przyszłego sezonu, jako pierwsza kobieta w historii Bundesligi, będzie sędziować mecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. Oficjalnie poinformował o tym Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB). "Ta decyzja wywołała u mnie prawdziwą burzę emocji. Jestem pewna, że jako arbiter będzie się na mnie zwracała szczególną uwagę, zwłaszcza na początku. Mowa tu także o mediach" - przyznała 38-latka.

  • 2017.05.20
  • Źródło: Twitter


Real Madryt osłabiony przed kluczowym meczem sezonu! Filar drużyny nie zagra!

Real Madryt osłabiony przed kluczowym meczem sezonu! Filar drużyny nie zagra!

Nacho nie anulowano kartki

Real Madryt będzie musiał radzić sobie w meczu z Celtą Vigo bez Nacho. Środkowy obrońca obejrzał w niedzielę piątą żółtą kartę w tym sezonie ligowym, ale Królewscy postanowili odwołać się od tej decyzji Undiano Mallenco, która ich zdaniem była bezpodstawna. Hiszpan obejrzał kartkę za dyskusję z Correą, który zatrzymał wychowanka Realu w sposób nieprzepisowy, a następnie jeszcze go odepchnął. Komitet Rozgrywek rozpatrzył dziś wniosek Los Blancos, ale uznał, że argumenty madrytczyków nie był wystarczające i nie anulował kartki.

  • 2017.05.16
  • Źródło: marca.com


W Hiszpanii zawrzało po meczu Realu! Ta kontrowersja mogła zdecydować o mistrzostwie? Wyjaśniamy!

W Hiszpanii zawrzało po meczu Realu! Ta kontrowersja mogła zdecydować o mistrzostwie? Wyjaśniamy!

Gol Nacho prawidłowy

Nacho otworzył wynik w meczu z Sevillą w 10. minucie po szybkim wykonaniu rzutu wolnego sprzed bramki Sergio Rico. Ta sytuacja wywołała wiele kontrowersji, ale hiszpańscy eksperci są zgodni, że Undiano Mallenco miał prawo zaliczyć to trafienie.  Jak widać na powyższym obrazku, piłka znajdowała się około 1,5 metra względem faulu popełnionego na Asensio. Przepisy jasno stwierdzają, że piłkarz jest zobowiązany wznowić grę z miejsca, gdzie doszło do przewinienia. Jest to jednak reguła czysto teoretyczna, bo rzadko kiedy tak się dzieje, zawsze następuje jakieś odchylenie. Najważniejsze było w tym to, że piłka była nieruchoma i że nie wznawiano gry z przesadnie dużej odległości od miejsca faulu. Znaczenia nie miała żadna z innych spraw, które opisywano i komentowano w trakcie meczu: ani to, że piłka znajdowała się za plecami sędziego [chociaż eksperci orzekli, że to błąd, iż Mallenco stracił ją z oczu w takim momencie; z drugiej strony arbiter chciał skontrolować to, co dzieje się przy leżącym Asensio i zapobiec jakimkolwiek problemom między zawodnikami], ani to, że sędzia znajdował się w świetle bramki, potencjalnie zasłaniając sytuację obronie czy bramkarzowi, ani nawet podnoszenie Asensio przez jednego z rywali. Chociaż rywale znajdowali się w strefie 9,15 metra od futbolówki, to sędzia zgodnie z przepisami zastosował przywilej korzyści.

  • 2017.05.15
  • Źródło: Marca

Poznaliśmy kluczowe postacie finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy! Będzie się działo!

Poznaliśmy kluczowe postacie finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy! Będzie się działo!

Sędziowie finałów

Wiadomo, kto poprowadzi wielkie finały w europejskich pucharach w sezonie 2016-17. Sędzią głównym wielkiego finału Champions League Juventus - Real będzie Felix Brych. Finał Ligi Europy Ajax - Manchester United poprowadzi Damir Skomina.

  • 2017.05.12
  • Źródło: uefa.com