Będzie kolejny polski akcent na mistrzostwach świata? Wszystko wskazuje, że tak!

Będzie kolejny polski akcent na mistrzostwach świata? Wszystko wskazuje, że tak!

Marciniak wezwany

Komisja Sędziowska FIFA zatwierdziła listę uczestników seminarium FIFA dla sędziów przyszłorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które odbędą się na boiskach Rosji. W elitarnym gronie znalazło się miejsce dla polskiego arbitra, Szymona Marciniaka. Warto zauważyć, że w spotkaniu zaplanowanym w Abu Zabi w dniach 25-29 listopada pojawi się tylko dziesięciu sędziów z Europy. Poza Marciniakiem, stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich odwiedzą również Niemiec Feliks Brych, Turek Cuneyt Cakir, Rosjanin Siergiej Karasew, Holender Bjorn Kuipers, Hiszpan Antonio Miguel Mateu Lahoz, Serb Milorad Mazic, Włoch Gianluca Rocchi, Słoweniec Damir Skomina oraz Francuz Clement Turpin. Pochodzący z Płocka arbiter ma spore szanse wyjazdu na mundial w Rosji, w którym nie zabraknie polskich piłkarzy. W przeszłości, 36-latek prowadził w roli sędziego głównego m.in. trzy pojedynki Euro 2016, pełniąc rolę „sprawiedliwego” w spotkaniach Hiszpanii z Czechami, Islandii z Austrią oraz Niemców ze Słowacją.

  • 2017.11.17
  • Źródło: sport.onet.pl

Oficjalnie: wielkie zmiany w LaLiga potwierdzone! I skończą się kłótnie kibiców na forach!

Oficjalnie: wielkie zmiany w LaLiga potwierdzone! I skończą się kłótnie kibiców na forach!

VAR od następnego sezonu

Władze LaLiga potwierdziły wcześniejsze doniesienia - technologia VAR oficjalnie zagości na boiskach ligi hiszpańskiej od przyszłego sezonu. - Technologia VAR pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości i pomoże arbitrom - wyznał "MARCE" Sanchez Arminio, przewodniczący Komitetu Technicznego Sędziów.

  • 2017.11.16
  • Źródło: Bild


Skandal w Bundeslidze! Szef VAR'u ustawił mecz? Co za informacje!

Myślisz, że VAR jest potrzebny w futbolu?

Kombinują z VAR'em

Hellmut Krug nie jest już kierownikiem centrali VAR w Bundeslidze. Niemiecki Związek Piłkarski podjął taką decyzję po spotkaniu, w którym Schalke zmierzyło się z Wolfsburgiem. Sprawa dotyczy dwóch zachowań Kruga, który wykorzystał swoją pozycję szefa VAR-u i wpłynął na decyzje podjęte przez sędziego Marco Fritza. W pierwszej analizowanej przez VAR sytuacji Krug zadecydował, chociaż arbiter główny nie miał takiego zamiaru, o podyktowaniu wątpliwego rzutu karnego dla Schalke. Piłkarze z Gelsenkirchen zamienili jedenastkę na bramkę. Kilkanaście minut później asystent wideo chciał poinformować, że w polu karnym klubu z Gelsenkirchen doszło do zagrania piłki ręką. Krug jednak nie pozwolił przekazać tej informacji do arbitra głównego. Według śledztwa przeprowadzonego przez DFB, sędzia Krug dopuścił się niemoralnego zachowania i wypaczył wynik meczu. Funkcjonowanie systemu VAR w Niemczech nieco różni się od tego w Polsce. Nasi zachodni sąsiedzi ma jedną centralę - w Kolonii - i tam oglądane są wszystkie mecze. Stamtąd szef VAR-u może zarekomendować zmianę decyzji sędziemu na boisku. I tak było w spotkaniu Schalke z Wolfsburgiem.

Myślisz, że VAR jest potrzebny w futbolu?


Zagłosuj, żeby zobaczyć wyniki

Liczba oddanych głosów: 53

  • 2017.11.07
  • Źródło: goal.com

Niecodzienna sytuacja w Premier League! Sędzia potrzebował zmiany!

Niecodzienna sytuacja w Premier League! Sędzia potrzebował zmiany!

Kontuzja łydki

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas meczu Stoke z Leicester City. W pewnym momencie sędzia tego spotkania Bobby Madley poczuł ból w łydce i nie dał rady kontynuować zawodów. Z tego powodu musiał zmienić się on z czwartym arbitrem, który dokończył zawody za niego.

  • 2017.11.04
  • Źródło: The Sun