Co za wpadka Legii Warszawa! A jej tematem głównym Robert Lewandowski! Ale wstyd!

Co za wpadka Legii Warszawa! A jej tematem głównym Robert Lewandowski! Ale wstyd!

Z Legii do reprezentacji

Sukces ma wielu ojców, natomiast porażka jest sierotą. To powiedzenie dobrze obrazuje sytuację w polskiej piłce po awansie kadry na MŚ 2018. Najlepszy zawodnik reprezentacji Polski, Robert Lewandowski, kilkanaście lat temu mógł pocałować klamkę przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie. Pracownicy Legii nie widzieli w nim kogoś, kto może być chociażby dobrym piłkarzem. Obecny kapitan reprezentacji w wyścigu o przyszłość w Legii przegrał z Mikelem Arruabarreną. Ostatecznie trafił do Poznania, gdzie reprezentował barwy Lecha. Taki rozwój sytuacji nie przeszkodził jednak w pojawieniu się specjalnego wpisu na koncie Legii na Twitterze. Mistrzowie Polski pogratulowali swoim byłym i aktualnym zawodnikom awansu do MŚ 2018. Wśród nich znalazł się także... Robert Lewandowski. W dodatku na Twitterze pojawiło się nazwisko Artura Boruca, a jak wiemy... bramkarz już dawno zakończył reprezentacyjną karierę.

  • 2017.10.09
  • Źródło: Twitter

Reprezentant Polski: "Jestem w szoku! Myślałem, że to nieprawda!"

Reprezentant Polski: "Jestem w szoku! Myślałem, że to nieprawda!"

Rybus o pobiciu

Piłkarze Legii Warszawa po porażce 0:3 z Lechem Poznań w lidze zostali pobici przez kiboli na klubowym parkingu. Do tych skandalicznych zdarzeń odniósł się były legionista i reprezentant Polski, Maciej Rybus. "Jestem w szoku. Na początku sądziłem, że to nieprawda. Grałem w Legii i wiem, że odwiedziny kibiców nie są czymś wyjątkowym. Po słabszym okresie lubią porozmawiać z piłkarzami. Sam zresztą pamiętam sytuację, kiedy po meczu z Zagłębiem Lubin spaliśmy w hotelu w Legnicy. Pod hotelem czekali kibice. Rozmowa była bardzo gorąca i nerwowa, ale do rękoczynów nie doszło. Rozumiem oczywiście kibiców, mogą być źli a nawet wściekli po ostatnich wynikach, ale takie sprawy powinny być rozwiązywane inaczej" - stwierdził Rybus.

  • 2017.10.03
  • Źródło: Sport


Wyciekły tajne informacje z Legii! Tyle płacili za takich słabeuszy! Te transfery to dramat, a jaka kasa! Szkoda gadać...

Wyciekły tajne informacje z Legii! Tyle płacili za takich słabeuszy! Te transfery to dramat, a jaka kasa! Szkoda gadać...

Sport.pl ujawnia

Dziennikarze portalu sport.pl dotarli do korespondencji pracowników Legii Warszawa, w tym obecnego szefa skautingu mistrza Polski, Radosława Kucharskiego. W oparciu o treść tych wiadomości można przedstawić to, jak wyglądają transfery stołeczne klubu i jakie wynagrodzenie pobierali lub nadal pobierają sprowadzeni przez Legię piłkarze. Samo sprowadzenie Steevena Langila kosztowało Legię 2 miliony złotych. Natomiast pensja miesięczna tego zawodnika wynosiła 80 tys. złotych, co rocznie daje 960 tys. złotych. W barwach Legii rozegrał 350 minut i strzelił bramkę. Z kolei sprowadzony za darmo z Chin Daniel Chima Chukwu inkasuje co miesiąc 120 tys. złotych, a rocznie daje to niespełna 1,5 miliona złotych. Warto dodać, że Legia musiała jeszcze zapłacić jego agentowi prowizję w wysokości 500 tys. złotych. Czeski napastnik, Thomas Necid, został wypożyczony do Legii za darmo, ale pobierał miesięczną pensję w wysokości aż 200 tys. złotych. Rozegrał w barwach Legii 346 minut i strzelił bramkę oraz zaliczył asystę.

  • 2017.08.29
  • Źródło: Sport.pl

Legia znów ukarana przez UEFA! To już normalnie standard!

Legia znów ukarana przez UEFA! To już normalnie standard!

Kibice rozrabiają

Komisja Dyscyplinarna UEFA ukarała Legię Warszawa za pierwszy mecz z Sheriffem Tiraspol w eliminacjach Ligi Europy. Chodzi o użycie przez kibiców środków pirotechnicznych podczas oprawy. Klub przez zachowanie swoich fanów musi zapłacić 50 tysięcy euro kary, a dodatkowo na kolejny mecz w europejskich pucharach przy Łazienkowskiej zamknięta zostanie "Żyleta". Legia została ukarana za użycie środków pirotechnicznych oraz niedozwoloną oprawę, która odnosiła się do poprzedniej kary nałożonej na Legię za mecz z Astaną.

  • 2017.08.26
  • Źródło: Przegląd Sportowy