Aleix Vidal może pakować walizki? Barcelona praktycznie dogadana z klubem w sprawie jego odejścia

Aleix Vidal może pakować walizki? Barcelona praktycznie dogadana z klubem w sprawie jego odejścia

Vidal w Sevilli?

Jak donosi dziennik Sport, Aleix Vidal jest coraz bliżej przeniesienia się do Sevilli Barcelonę i Sevillistas ma dzielić w negocjacjach tylko jeden warunek. Barcelona nie chce za wszelką cenę pozbywać się swoich zawodników, więc domaga się transferu lub zawarcia opcji obowiązkowego wykupienia w przypadku wypożyczenia. Dlatego też Sevilla musiała poprawić swoją ofertę, aby zamknąć operację. Klub z Andaluzji zgadza się na zawarcie opcji obowiązkowego wykupienia za 8 milionów euro, ale tylko w przypadku spełnienia określonego warunku: awansu drużyny do Ligi Mistrzów. W tym momencie jest to jedyna przeszkoda w zawarciu porozumienia, ponieważ Barça nie chce żadnych obostrzeń przy tego typu umowie. Negocjacje między oboma klubami posunęły się mocno do przodu w ostatnich godzinach, choć wciąż nic nie jest jeszcze pewne. Aleix Vidal wystąpił nawet w podstawowym składzie Barcelony w meczu z Espanyolem w Pucharze Króla. Zdaniem Sportu w Sevilli zostało to odebrane jako próba wywarcia presji w negocjacjach. Klub z Andaluzji wyjaśniał już, że w tej chwili nie jest w stanie przeprowadzić transferu gotówkowego, ale latem mógłby zapłacić za 28-latka osiem milionów euro. Sport uważa, że ta kwota nie jest dla Barçy satysfakcjonująca, lecz być może Katalończycy wyraziliby zgodę na transfer, gdyby zawarto opcję obowiązkowego wykupienia bez żadnych specjalnych warunków. Barcelona mogłaby nawet zgodzić się na płatność w ratach.

  • Dzisiaj
  • Źródło: Mundo Deportivo

Yerry Mina wybrał numer, w którym będzie występował w Barcelonie

Yerry Mina wybrał numer, w którym będzie występował w Barcelonie

24

Na oficjalnej stronie internetowej FC Barcelony podano numer, z którym Yerry Mina będzie występować w sezonie 2017/2018. Kolumbijczyk będzie grać z numerem 24 na koszulce, jednym z tych, które pozostawały wolne w tym sezonie. Niedawno „siódemkę” zwolnił Arda Turan, a wkrótce z klubu ma odejść również Javier Mascherano. Argentyńczyk grał z „czternastką” i spekulowano, że Yerry Mina może przejąć właśnie ten numer. W poprzednich latach z numerem 24 występował Jérémy Mathieu, który odszedł z klubu w letnim okienku transferowym. Wcześniej ten numer miało też kilku innych środkowych obrońców: Fernando Couto, Carles Puyol i Andréu Fontàs, a także tacy zawodnicy jak Roger García, Andrés Iniesta, Yaya Touré i Sergi Roberto.

  • Dzisiaj
  • Źródło: FC Barcelona


Marco Asensio zdradza: tak Real Madryt odzyska pewność siebie

Marco Asensio zdradza: tak Real Madryt odzyska pewność siebie

Zacząć strzelać

"Trudności z bramkami? Wiemy, jaki jest futbol, jak wyglądają te serie, jakie są dynamiki. Czasami wpada wszystko, czasami nie wpada nic. Musimy pracować, poprawiać się i starać się teraz zmienić tę serię, mamy dobry wynik przed rewanżem i skupiamy się na niedzieli i Deportivo. Gdy zaczną wpadać bramki, złapiemy większą pewność siebie. Musimy wygrać kilka meczów, by to ruszyło" - Marco Asensio.

  • Dzisiaj
  • Źródło: AS