Na taką wielką szansę czekał Kapustka! O matko, pierwszy mecz w Premier League z takim gigantem?!

Kapustka zagra z Chelsea?

Bartosz Kapustka nie znalazł się w kadrze Leicester City do lat 23. Według Jamesa Sharpe'a z dziennika "Leictester Mercury" może to oznaczać, że polski skrzydłowy znajdzie się w składzie na spotkanie z Chelsea Londyn. "Biorąc pod uwagę, że Riyad Mahrez wyjechał na Puchar Narodów Afryki, zaś Jeff Schlupp odchodzi do Crystal Palace, możemy spodziewać się, ze Kapustka dostanie swoją szansę i będzie mógł pokazać, co potrafi" - powiedział dziennikarz.

• 2017.01.13
  • Źródło: Leicester Mercury
  • Komentarze

Bartosz Kapustka strzelił gola dla Leicester! Niestety to był wielki pogrom!

Dobry mecz - słaby wynik

Bartosz Kapustka strzelił bramkę dla Leicester City U-23 w meczu EFL Trophy, jednak jego drużyna przegrała z Cheltenham Town aż 1:6. Polak strzelił gola na 1:1 ładnie wykończając akcję Leicester w 8 minucie meczu. Kapustka był aktywny, kreował okazje, brał na siebie ciężar rozegrania piłki. Kapi na boisku spędził pełne 90 minut i był wyróżniającą się postacią w swojej drużynie.

Te kilka minut zdecydowało o przyszłości Kapustki! Strasznie niedobrze...

Wypożyczenie nie dla Kapiego

Kilka minut, jakie rozegrał wczoraj Bartosz Kapustka w Pucharze Anglii, zadecydowało o jego przyszłości - przynajmniej w tym sezonie. Piłkarz zmienił Marca Albrightona w 84 minucie, zaliczając debiut w oficjalnym meczu Leicester. To definitywnie zamyka Polakowi drogę do wypożyczenia w obecnym okienku transferowym. Przepisy mówią bowiem jasno: zawodnik może zagrać w sezonie dla najwyżej dwóch klubów. Do tej pory Kapustka miał w aktualnych rozgrywkach występy dla Cracovii oraz rezerw Leicester. Angielska federacja zgodziła się jednak potraktować ulgowo grę dla tego drugiego zespołu i wyraziła zgodę na wypożyczenie zawodnika do którejś z drużyn występującej w Championship. Po tym, jak gracz kadry Adama Nawałki zadebiutował w oficjalnym spotkaniu Lisów, to wypożyczenie przestało być jednak możliwe. Oczywiście Kapustka wciąż mógłby wrócić na pół roku do... Cracovii, ale w wywiadach konsekwentnie odrzucał to rozwiązanie.