To dlatego Robert Lewnadowski nie ma szans na Złotą Piłkę? Wszystko przez...

To dlatego Robert Lewnadowski nie ma szans na Złotą Piłkę? Wszystko przez...

Dołuje go otoczenie

Jan Tomaszewski nie może odżałować, że Robert Lewandowski jest niedoceniany przez środowisko piłkarskie. Były bramkarz reprezentacji Polski starał się znaleźć przyczynę relatywnie niskich miejsc Polaka w kolejnych rankingach i plebiscytach. Jednym z problemów Lewandowskiego jest renoma konkurentów, którzy nawet jeśli są w słabszej dyspozycji, to i tak ostatecznie zgarniają więcej nagród od polskiego napastnika. - Kiedy Robert strzelał mnóstwo bramek, na przykład pięć z Wolfsburgiem, grał kapitalnie to i tak nie został doceniony. Wygrał jak zwykle Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo - powiedział Tomaszewski. Zdaniem Tomaszewskiego, Polak powinien walczyć o swoją rozpoznawalność na świecie nie tylko na boisku, ale również poprzez odpowiednie działania marketingowe. - Tak jak Messi gra w reklamach chipsów, tak Robert powinien brać w nich udział. Jeśli głosują kapitanowie czy trenerzy drużyn z Prbnaeuko, to kogo oni znają z Europy? Messiego i Ronaldo, bo grają we wszystkich reklamach - dodał. - Roberta dołuje otoczenie. Mam na myśli jego menedżerów, którzy nierozważnie się wypowiadali na jego temat. Robert na boisku strzela bramki jak na zamówienie, a jego menedżerzy nie pomagają mu. To się zaczęło kilka miesięcy temu, gdy Robert nie został królem strzelców Bundesligi. To nie wpływa na pozytywny obraz  - zakończył popularny "Tomek".

  • 2018.01.09
  • Źródło: Sportowe Fakty

Frank Ribery oskarża Cristiano Ronaldo: "On skradł mi moją Złotą Piłkę"

Frank Ribery oskarża Cristiano Ronaldo: "On skradł mi moją Złotą Piłkę"

Wspomnienie z 2013 roku

Franck Ribery stwierdził, że w 2013 roku "skradziono" mu Złotą Piłkę. Francuz poskarżył się na brak wsparcia ze strony rodaków, którzy nie pomogli mu w zdobyciu nagrody. Gwiazda Bayernu powiedziała, że to niezrozumiałe, iż Złotą Piłkę otrzymał wtedy Ronaldo, skoro Ribery był w znakomitej formie i poprowadził monachijski klub do tryumfu w rozgrywkach krajowych oraz w Lidze Mistrzów. W tym czasie wydawało się, że nagrody indywidualne same wpadną w ręce Francuza, lecz Złotą Piłkę zgarnął Portugalczyk. Ribery nie był nawet drugi, bowiem wyprzedził go jeszcze Lionel Messi. - To było tak, jakbym został okradziony - powiedział Ribery. - To niezrozumiałe. Wygrałem każde trofeum, nie mogłem zrobić więcej. To niesprawiedliwość. Zdaniem Francuza znaczną część winy ponoszą jego rodacy, którzy nie okazali mu wsparcia. - Francja mnie nie wspierała - stwierdził. - Widziałem, jak Francuzi mówili, że nagroda należy się Cristiano. Czy Portugalczycy powiedzieliby tak o mnie czy o Messim? Oczywiście, że nie.

  • 2018.01.08
  • Źródło: goal.com

Właśnie dlatego Cristiano Ronaldo jest lepszy od Leo Messiego! Ciekawa teoria!

Właśnie dlatego Cristiano Ronaldo jest lepszy od Leo Messiego! Ciekawa teoria!

Wyznanie Carlosa

Roberto Carlos w rozmowie z "Fox Sports" wyjaśnił, dlaczego uważa, że Cristiano Ronaldo jest lepszy od takich piłkarzy jak Leo Messi czy Neymar. - Obecnie jeśli mówisz o piłce nożne, to mówisz o trzech zawodnikach: Ronaldo, Messi i Neymar - zaczął Brazylijczyk. - Ronaldo ciężko pracuje, żeby być coraz lepszym. Gdy patrzysz na takie plebiscyty jak "Złota Piłka", to widzisz, że nie głosują tam byle jacy ludzie, tylko osoby, które znają się na futbolu, które na bieżąco śledzą statystyki i wybierają tego, który jest najlepszy na świecie - dodał były zawodnik Realu Madryt. - Ja widzę, jak Ronaldo trenuje każdego dnia. To, co robi, jak pracuje, to naprawdę niesamowite. On chce być coraz lepszy z każdym dniem - podkreślił Carlos. - To go różni od Messiego. Messi to fenomen, ale gdy poznasz Ronaldo od strony jego profesjonalnego podejścia do treningu, koncentracji czy motywacji, to wiesz, że pod tym względem przewyższa wszystkich - zakończył.

  • 2017.12.29
  • Źródło: Fox Sports

Neymar wie, co może pomóc mu wygrać Złotą Piłkę

Neymar wie, co może pomóc mu wygrać Złotą Piłkę

Mundial bardzo ważny

"Złota Piłka? To nie zależy tylko ode mnie, ale również od moich kolegów. To oczywiste, że mundial będzie bardzo ważny. Najpierw trzeba jednak skupić się na wygrywaniu meczów i zdobywaniu trofeów, a później na kwestiach indywidualnych" - Neymar.

  • 2017.12.22
  • Źródło: AS