Czarne chmury nad Jurgenem Kloppem! On musi szybko coś wymyślić, bo...

Eksperci zaniepokojeni

W Anglii pojawiają się krytyczne głosy wobec Liverpoolu. Wczoraj "The Reds" przegrali na wyjeździe z Leicester City 0:2 i odpadli z Pucharu Ligi. Liverpool przez całe spotkanie wyraźnie dominował, mając piłkę przez ok. 70% spotkania, przy czym w pierwszej połowie ta przewaga była jeszcze większa i wynosiła niemal 80%. W pierwszych trzech kwadransach podopieczni Jurgena Kloppa stworzyli sobie trzynaście akcji bramkowych, lecz na przerwę zeszli z wynikiem 0:0. W drugiej połowie posiadali piłkę przez ponad 60% tej części meczu, ale pozwolili wbić sobie dwie bramki. Strzelili je Shinji Okazaki oraz Islam Slimani. - Piłkarze Liverpoolu mają problem z wpakowaniem piłki do bramki. W pierwszej połowie mieli totalną, dosłownie totalną, dominację - powiedział Alan McInally. - I nic z tego. Klopp ma wielki problem. Musi być przygnębiony. Twój zespół wygląda tak dobrze i schodzisz do szatni z wynikiem 0:0. - Miał okazję do wzmocnienia zespołu w trakcie okienka transferowego - dodał były napastnik Bayernu, który jednak widzi światełko w tunelu - "The Reds" muszą być bezwzględni w zdobywaniu goli jak Manchester City czy Manchester United. - Mając tyle okazji i takie posiadanie w pierwszej połowie, pewnie myśleli w przerwie: "Jeszcze to wygramy!" - zakończył. Inny gość programu Sky Sports, Shay Given, zwrócił uwagę na fakt, że Liverpool stracił aż dziesięć goli w zaledwie czterech ostatnich meczach. - Każdy wie, że Liverpool chciał sprowadzić Virgila van Dijka, ale się nie udało - powiedział były bramkarz Manchesteru City. - Ale klub o takiej renomie jak Liverpool powinien mieć jakiś plan B.

• 2017.09.20
  • Źródło: Sky Sports

No to Klopp się nie popisał! Tak zdiagnozował problemy Liverpoolu po meczu Ligi Mistrzów...

"Wszystko, ale nie gole"

"Przez 85-86 minut graliśmy bardzo dobrze i powinniśmy byli wygrać. Drużyna zagrała dobrze, przeciwko zespołowi, który również rozegrał dobre spotkanie. Mieliśmy odpowiedź na wszystko, nie licząc goli. Muszę zobaczyć jeszcze raz stracone bramki, ale nie wyglądało to dobrze. Zremisowaliśmy i nie czujemy się dobrze z takim wynikiem. Jestem jednak zadowolony z wielu okresów gry w tym spotkaniu" - Jurgen Klopp.