Nowy "Ibrahimović" pobił historyczny rekord! W Szwecji już go uwielbiają!

Nowy "Ibrahimović" pobił historyczny rekord! W Szwecji już go uwielbiają!

Najmłodszy strzelec gola

Alexander Isak, to młody piłkarz, który nazywany jest w Szwecji nowym Ibrahimoviciem. Właśnie został on najmłodszym strzelcem gola w narodowych barwach. Strzelił gola przeciwko Słowacji mając zaledwie 17 lat i 113 dni.
Z takimi rywalami może Polska zagrać w grupie na 48-drużynowym mundialu. Matko, to jakiś żart?!

Czy będziesz oglądał mecze tak wyglądającej fazy grupowej mundialu od 2026 roku?

Możliwe grupy MŚ 2026

Powiększenie liczby uczestników mistrzostw świata wywołało wielkie emocje. Jak będzie wyglądał mundial w 2026 roku? Pojęcie o tym może dać symulacja przeprowadzona przez Huw Daviesa, dziennikarza magazynu "FourFourTwo". Podstawą do stworzenia tego opracowania był aktualny ranking FIFA. Wśród finalistów znalazłaby się oczywiście reprezentacja Polski, która spotkałaby się w jednej grupie z Tunezją i Uzbekistanem. Inne zestawienia byłyby jeszcze bardziej egzotyczne. Wśród nich zdecydowanie wyróżnia się grupa złożona z Walii, Curacao i Chin.

Czy będziesz oglądał mecze tak wyglądającej fazy grupowej mundialu od 2026 roku?


Zagłosuj, żeby zobaczyć wyniki

Liczba oddanych głosów: 46Legendarny polski reprezentant pochwala reformę mundialu!

Legendarny polski reprezentant pochwala reformę mundialu!

48 drużyn dobrym rozwiązaniem

"Marzeniem każdego piłkarza jest gra w finałach mistrzostw świata, a teraz wystąpi w nich ponad trzystu zawodników więcej. To też nieprawdopodobna promocja piłki. I owszem, jest to też skok na kasę. Jednak im więcej pieniędzy, tym większy będzie poziom. Ta kasa w Europie jest, a jeśli zostanie przekazana na przykład do Afryki, to jestem pewien, że poziom futbolu tam się poprawi" - Jan Tomaszewski.

Mourinho oczekuje wielkich zmian! Wszyscy to krytykują, ale on to pochwala!

Mourinho oczekuje wielkich zmian! Wszyscy to krytykują, ale on to pochwala!

Mourinho o mundialu

"Jestem zdecydowanym zwolennikiem tego pomysłu. Głównym argumentem przeciwników jest zwiększenie liczby meczów, co negatywnie wpłynie na zdrowie piłkarzy. Muszą oni zrozumieć, że jeśli turniej będzie miał format, w którym 48 drużyn zostanie podzielonych na 16 grup, to o większej liczbie meczów nie ma mowy. Mistrzostwa świata staną się jeszcze bardziej niesamowitą imprezą. Więcej krajów oznacza więcej pasji, radości i entuzjazmu. Reprezentacje o mniejszym potencjale będą miały możliwość zagrania na wielkim turnieju, co może pomóc im w rozwoju" - Jose Mourinho.