To jest wielki dzień dla kopciuszka w Europie! W końcu kibice będą mogli oglądać mecze we własnym kraju!

To jest wielki dzień dla kopciuszka w Europie! W końcu kibice będą mogli oglądać mecze we własnym kraju!

Gibraltar z odpowiednim obiektem

Piłkarze Gibraltaru będą od 2018 roku rozgrywać mecze w roli gospodarza u siebie w kraju, a nie w Portugalii, jak dotychczas - informuje portal "goal.com". Modernizacja istniejącego Victoria Stadium będzie kosztować 15 milionów funtów, a jego pojemność powiększy się z 2,5 do ośmiu tysięcy, a to zaowocuje tym, że obiekt będzie spełniać warunki UEFA.

Dokładnie 10 lat temu cały polski futbol totalnie się odmienił! To był historyczny dzień!

Dokładnie 10 lat temu cały polski futbol totalnie się odmienił! To był historyczny dzień!

10 lat od wyboru na gospodarza EURO

Dokładnie 10 lat temu Polska i Ukraina zostały ogłoszone organizatorami EURO 2012. To był krok milowy w rozwoju naszego kraju. Te kilkanaście sekund przeszło do historii polskiej piłki. A może nie tylko piłki, bo przecież ona była tylko impulsem. Gdy Michel Platini siłuje się ze sporych rozmiarów kopertą, aż w końcu ją rozrywa i mówi: organizatorem mistrzostw Europy w 2012 roku zostaje... Polska i Ukraina.

Brazylijczyk będzie grał dla reprezentacji Włoch!

Brazylijczyk będzie grał dla reprezentacji Włoch!

Emerson wybrał Włochy

Brazylijczyk Emerson grający w AS Roma, otrzymał ostatnio włoski paszport i podjął decyzję że będzie reprezentował włoskie barwy. "W sercu jestem Brazylijczykiem i nigdy nie będę temu zaprzeczał. Włochy otworzyły mi jednak drzwi do kariery. Przeżywam tu teraz świetne chwile i nie ukrywam, że to pewna forma podziękowania" - powiedział 23-letni obrońcaTo musiało się tak skończyć! Leo Messi pewnie odetchnął z ulgą!

To musiało się tak skończyć! Leo Messi pewnie odetchnął z ulgą!

Bauza zwolniony

Edgardo Bauza został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Argentyny - przekazał szef krajowej federacji (AFA), Claudio Tapia. Edgardo Bauza był selekcjonerem Albicelestes od sierpnia 2016 roku, gdy zastąpił na tym stanowisku Gerardo Martino, który ustąpił po Copa America 2016. Pod wodzą Bauzy Argentyna rozegrała osiem spotkań: trzy wygrała, dwa zremisowała i trzy przegrała.

Polski trener nie poprowadzi już reprezentacji do MŚ w 2018 roku! Został zwolniony!

Polski trener nie poprowadzi już reprezentacji do MŚ w 2018 roku! Został zwolniony!

Kasperczak zwolniony

Henryk Kasperczak został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Tunezji! Taką decyzję podjęła tamtejsza federacja, a to oznacza, że polski szkoleniowiec nie będzie miał okazji poprowadzić Orłów Kartaginy do awansu na mistrzostwa świata 2018 w Rosji. Mimo dobrych występów zwolnienie polskiego szkoleniowca nie jest specjalną niespodzianką. Już od dłuższego czasu mówiło się o tym, że jest on skonfliktowany z tunezyjską federacją po zawieszeniu dwóch piłkarzy reprezentacji, a dodatkowo Kasperczak nie był ulubieńcem miejscowych mediów, z którymi miał na pieńku.Tymi słowami Leo Messi zszokował kibiców Barcelony! Ciekawe czy szczerze tak myśli...

Tymi słowami Leo Messi zszokował kibiców Barcelony! Ciekawe czy szczerze tak myśli...

Najcenniejsze trofeum Messiego

Leo Messi, który udzielił wywiadu magazynowi "Esquire", został zapytany, które trofeum ma dla niego największą wartość. Fani Barcy są zaskoczeni, bo Messi nie wskazał na Ligę Mistrzów, którą wygrywał cztery razy. Nie wymienił także mistrzostwa Hiszpanii, które z katalońskim klubem zdobywał osiem razy. Dla niego najcenniejszy był sukces z kadrą na jednym z mniej ważnych reprezentacyjnych turniejów: "Złoto olimpijskie z 2008 roku jest dla mnie najcenniejsze. Dlatego, że jest to turniej, w którym można zagrać tylko raz w życiu, a także startują tam sportowcy z wielu dyscyplin" - powiedział.