Kapitan z Andory uzbierał kolekcję 600 koszulek piłkarzy! Czyste szaleństwo! Zobaczcie, kogo stroje ma w szafie!

Kapitan z Andory uzbierał kolekcję 600 koszulek piłkarzy! Czyste szaleństwo! Zobaczcie, kogo stroje ma w szafie!

Szalona kolekcja

Ildefons Lima, kapitan piłkarskiej reprezentacji Andory, zgromadził podczas długiej kariery imponującą kolekcję koszulek rywali, przeciwko którym grał - ma ich 600. Wśród nich są stroje gwiazd futbolu, m.in. Portugalczyka Cristiano Ronaldo czy Włocha Paolo Maldiniego. "Ta zwariowana kolekcja to historia mojego życia. Kocham ją, podobnie jak zawód, który wykonuję" - powiedział 37-letni piłkarz portalowi BBC. W jego szafie wszystkie koszulki zapakowane są w folie.

  • 2017.07.17
  • Źródło: BBC

Międzynarodowy skandal rozpoczyna się na naszych oczach! Sześć państw chce zmiany gospodarza mundialu!

Czy FIFA powinna odebrać Katarowi Mistrzostwa Świata w 2022 roku?

Zmiana gospodarza?

Przyznanie organizacji mistrzostw świata Katarowi budzi olbrzymie kontrowersje od samego początku. Najpierw z powodu poważnych podejrzeń korupcyjnych, później ze względu na konieczność przełożenia turnieju na późną jesień, ostatnio - przez informacje o setkach ofiar na budowie tamtejszych stadionów. Teraz szykuje się skandal polityczny. Według szwajcarskich mediów przedstawiciele Arabii Saudyjskiej, Jemenu, Mauretanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Bahrajnu i Egiptu wysłały do FIFA list, w której domagają się zmiany gospodarza mundialu. Jako jeden z argumentów przemawiających za taką decyzją podają zagrożenie terrorystyczne. Podstawą ma być art. 85 Kodeksu FIFA, który pozwala na odebranie organizacji turnieju w nagłych przypadkach.

Czy FIFA powinna odebrać Katarowi Mistrzostwa Świata w 2022 roku?


Zagłosuj, żeby zobaczyć wyniki

Liczba oddanych głosów: 188

  • 2017.07.16
  • Źródło: ReutersPoważna kontuzja filaru Borussii Dortmund! Będzie pauzował przez długie miesiące!

Poważna kontuzja filaru Borussii Dortmund! Będzie pauzował przez długie miesiące!

Guerreiro kontuzjowany

Od trzech do czterech miesięcy potrwa przerwa Raphaela Guerreiro - poinformowała Borussia Dortmund. W poniedziałek zawodnik przeszedł operację stopy. Guerreiro kontuzji doznał podczas Pucharu Konfederacji w spotkaniu z Rosją. Portugalski Związek Piłki Nożnej poinformował wówczas, że stopa była jedynie "posiniaczona". Borussia przeprowadziła jednak dokładniejsze badania i okazało się, że bez interwencji chirurgów piłkarz nie wróci do pełnej dyspozycji. Guerreiro wróci do gry nie wcześniej niż w październiku.

  • 2017.07.10
  • Źródło: bvb.de

Adam Nawałka pokazał konkurentom gdzie raki zimują! Aż przyjemnie się na to patrzy!

Adam Nawałka pokazał konkurentom gdzie raki zimują! Aż przyjemnie się na to patrzy!

Najlepszy szkoleniowiec?

Odkąd powstał ranking FIFA, reprezentację Polski prowadziło piętnastu selekcjonerów. Konkurencję miażdży jednak Adam Nawałka, pod którego wodzą Biało-Czerwoni biją wszelkie rekordy. Minęły niespełna cztery lata i za kadencji obecnego selekcjonera przesunęliśmy się z rekordowo niskiej na rekordowo wysoką pozycję - 6. To nieprawdopodobny awans - aż o 72 lokaty! Jak spisywali się poprzednicy? Najgorzej było w czasach przed objęciem funkcji przez Adama Nawałkę. Wspomniany wyżej Waldemar Fornalik pozostawił reprezentację tuż przed spadkiem na najniższe miejsce w historii, a jego "szczyt" to 54. lokata. Jeszcze gorzej szło Franciszkowi Smudzie, choć w tym przypadku koniecznie trzeba pamiętać, że jego drużyna - przygotowująca się do Euro 2012 - rozgrywała wyłącznie mecze towarzyskie, a te są punktowane słabo i wypracowanie nimi wysokiej pozycji jest praktycznie niemożliwe.

  • 2017.07.10
  • Źródło: Sportowe Fakty