Taki jest plan Czarnogóry na Lewandowskiego! Zastawią na niego... pułapkę!

Taki jest plan Czarnogóry na Lewandowskiego! Zastawią na niego... pułapkę!

Trener przed meczem

"Wielu trenerów próbowało zastawiać na Lewandowskiego pułapki, ale mało komu się to udało. Spróbuję i ja, ale czy to pomoże? To doskonały napastnik" - selekcjoner reprezentacji Czarnogóry Ljubisa Tumbaković.

Reprezentacja Polski ma wielki problem! Nawałka musi podjąć kluczową decyzję!

Reprezentacja Polski ma wielki problem! Nawałka musi podjąć kluczową decyzję!

Kto na lewej obronie?

Przed bardzo ważnym spotkaniem z Czarnogórą selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka może mieć problem z obsadą lewej strony defensywy. Pierwsze miesiące 2017 roku nie są bowiem udane dla Artura Jędrzejczyka i Macieja Rybusa. Maciej Rybus rozegrał w tym roku zaledwie 22 minuty w Ligue 1. Artur Jędrzejczyk jest wprawdzie podstawowym zawodnikiem Legii Warszawa, ale zawodzi oczekiwania kibiców. Widząc co się dzieje, Adam Nawałka postanowił powołać na mecz z Czarnogórą lewego obrońcę Wisły Kraków, Macieja Sadloka. Jest on jednak o wiele mniej doświadczony od wspomnianej dwójki.

To będzie wielkie wyzwanie dla Polaków! Musimy przełamać naszą klątwę!

To będzie wielkie wyzwanie dla Polaków! Musimy przełamać naszą klątwę!

Marcowe mecze

Marcowe mecze o punkty reprezentacji nigdy nie leżały Biało-Czerwonym. Co prawda bilans tych starć jest korzystny, ale głównie dzięki zwycięstwom nad słabeuszami. Czarnogóra, z którą gramy w niedzielę, na pewno do takich nie należy. Biorąc pod uwagę mecze o stawkę, w marcu zagraliśmy ich 6: 3 zwycięstwa zanotowaliśmy w meczach z San Marino, Azerbejdżanem, ale nie potrafiliśmy pokonać Irlandii, a z kwitkiem odprawili nas Ukraińcy i Irlandczycy z Północy.To będzie dla reprezentacji Polski mecz roku! Musimy go wygrać!

To będzie dla reprezentacji Polski mecz roku! Musimy go wygrać!

Boniek przed meczem z Czarnogórą

"Dla nas to jest, moim zdaniem, mecz roku. Niepowtarzalna szansa, żeby się urwać nie jednej, a od razu trzem drużynom, bo przecież o tej samej porze jest mecz Rumunia - Dania i ktoś w nim straci punkty" - Zbigniew Boniek

Lewandowski obawia się prawdziwej katastrofy! Chodzi o reprezentację Polski!

Lewandowski obawia się prawdziwej katastrofy! Chodzi o reprezentację Polski!

Mecz zostanie przerwany?

"W Czarnogórze na pewno będzie walka. Ale piłka to nie MMA. Jeśli chodzi o poprzednie mecze z Czarnogórą, to było kilka lat temu (w 2012 roku - red.). Sędziowie i wszyscy inni na pewno są przygotowani. Gdyby takie sceny jak wtedy się powtórzyły, mecz zostanie pewnie zakończony wcześniej. Ale my musimy bardziej skupić się na sobie, nie na tym, co będzie się działo dookoła. Tak już jest w piłce, są emocje, coś się dzieje" - Robert Lewandowski.Tak właśnie powinien się zachowywać reprezentant Polski! Brawa dla Łukasza Piszczka!

Tak właśnie powinien się zachowywać reprezentant Polski! Brawa dla Łukasza Piszczka!

Piszczek wspomina mecz z Czarnogórą

"Na trybunach działy się różne rzeczy. Nie było przyjemnie, kibice rzucali petardy, jakieś przedmioty. Było niebezpiecznie, ale szczerze, uświadomiłem to sobie dopiero po meczu. Podczas spotkania o tym nie myślałem. Jeżeli będą działy się podobne rzeczy, niezwiązane z piłką, to mam nadzieje, że sędzia na to zareaguje. Tak czy inaczej, podobne zachowanie kibiców gospodarzy na pewno nas nie przestraszy" - Łukasz Piszczek.

Polski sędzia poprowadzi jeden z hitów w el. do MŚ! Ale mu się trafiło!

Polski sędzia poprowadzi jeden z hitów w el. do MŚ! Ale mu się trafiło!

Marciniak w akcji w sobotę

Przed Szymonem Marciniakiem kolejny mecz międzynarodowy. W sobotę polski arbiter poprowadzi jedno z ciekawszych spotkań 5. kolejki eliminacji MŚ 2018, w którym Portugalia podejmie Węgry.