Adam Nawałka nigdy nie dorówna temu legendarnemu selekcjonerowi reprezentacji Polski?

Adam Nawałka nigdy nie dorówna temu legendarnemu selekcjonerowi reprezentacji Polski?

Piechniczek o Nawałce

"Wiem, że nie dorównam Nawałce w tym, że awansował do Mistrzostw Europy i Świata, ale nie wiem, czy on dorówna mi w tym, że awansuje z reprezentacją Polski dwa razy na mundial i zdobędzie na nich trzecie miejsce. Poczekajmy, wiem, że media lubią szybko kogoś wrzucić do historii tak samo jak i z jej wykreślić" - Antoni Piechniczek.

  • 2017.12.27
  • Źródło: sportowebeskidy.pl

Znamy rywali reprezentacji Polski. To z nimi zmierzymy się tuż przed mundialem

Jak oceniasz dobór przeciwników w meczach towarzyskich naszej reprezentacji?

Plany meczów towarzyskich

23 marca polska kadra zmierzy się z Nigerią na stadionie we Wrocławiu. 27 marca Biało-Czerwoni zagrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie z Koreą Południową. - Dwa mecze towarzyskie polska kadra rozegra także w czerwcu. 8 czerwca zagramy najprawdopodobniej w Poznaniu, ale rywal nie jest jeszcze ustalony. Rozmawiamy z federacjami z Ameryki Południowej oraz Europy. Rywala przedstawimy w najbliższych dniach. 12 czerwca zagramy jeszcze w Warszawie z Litwą - powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN. Ostatnia prosta przygotowań polskiej kadry do mundialu w Rosji wyglądać będzie tak samo jak finisz przygotowań do mistrzostw Europy w 2016 roku. Reprezentanci po zakończeniu rundy wiosennej zjadą do hotelu Bryza w Juracie, by tam pod okiem fizjoterapeutów i lekarzy łapać świeżość po wyczerpującym sezonie. W Juracie będą przebywać w dniach 21-26 maja. 28 maja rozpocznie się właściwa część zgrupowania, czyli treningi w hotelu Arłamów. Podczas czwartkowej konferencji prasowej PZPN i przedstawiciele hotelu podpisali umowę na pobyt. Kadra będzie przebywać tam do 5 czerwca. Wówczas selekcjoner Adam Nawałka ogłosi kadrę, która poleci do Rosji.

Jak oceniasz dobór przeciwników w meczach towarzyskich naszej reprezentacji?


Zagłosuj, żeby zobaczyć wyniki

Liczba oddanych głosów: 87

  • 2017.12.21
  • Źródło: Sportowe Fakty


Piłkarz grający w Premier League: nie wykluczam gry dla reprezentacji Polski

Piłkarz grający w Premier League: nie wykluczam gry dla reprezentacji Polski

Obrońca Burnley chętny

James Tarkowski, obrońca Burnley, może zagrać w reprezentacji Polski - twierdzi "Przegląd Sportowy". 25-letni stoper ma polskie korzenie. Jest wnukiem polskiego czołgisty z czasów II wojny światowej. Na razie nie ma polskiego paszportu, ale jego wyrobienie byłoby formalnością. Rodzina wciąż posiada dokumenty Bolesława Tarkowskiego, dziadka piłkarza. Przeszkód nie robiłaby też FIFA. Tarkowski nigdy nie grał w żadnej reprezentacji Anglii. Większym problemem przy ewentualnej grze dla biało-czerwonych byłaby bariera językowa. Obrońca Burnley nie mówi po polsku. Tarkowski jest obecnie w życiowej formie. Ma pewne miejsce w podstawowym składzie szóstego w tabeli Burnley. W jego barwach zagrał w siedemnastu meczach. Grał na tak wysokim poziomie, że media zaczęły podsuwać jego kandydaturę Garethowi Southgate'owi, trenerowi reprezentacji Anglii. - Wciąż jestem zainteresowany występami i dla Anglii, i dla Polski. Rozumiem, że Southgate mnie obserwuje, ale nie wykluczam możliwości gry dla Polski - dyplomatycznie mówi Tarkowski. - Widziałem Polskę w eliminacjach MŚ. Wiem, że w środku obrony gra Kamil Glik z Monaco, ma partnera z polskiej ligi. Drużyna jest mocna, choć konkurencja chyba nie aż tak wielka jak w Anglii - przyznaje piłkarz.

  • 2017.12.16
  • Źródło: Przegląd Sportowy

Oto ranking najlepszych selekcjonerów. A gdzie jest Adam Nawałka? Jak to możliwe?

Oto ranking najlepszych selekcjonerów. A gdzie jest Adam Nawałka? Jak to możliwe?

Brak punktów

Międzynarodowe Stowarzyszenie Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) wybrało Joachima Loewa najlepszym selekcjonerem na świecie. Trener Adam Nawałka nie zdobył żadnego punktu. Loew został wyróżniony po raz drugi w karierze. Wcześniej triumfował w tym rankingu również w 2014 roku. W obecnym wygrał z dużą przewagą nad pozostałymi selekcjonerami. Szkoleniowiec reprezentacji Niemiec uzyskał 299 punktów, drugie miejsce zajął trener Brazylii, Tite (125 punktów), natomiast trzecie Julen Lopetegui, selekcjoner Hiszpanii (62 punkty).

  • 2017.12.05
  • Źródło: Sportowe Fakty

Zapadł kluczowa decyzja dla reprezentacji Polski. Nawałka wybrał...

Zapadł kluczowa decyzja dla reprezentacji Polski. Nawałka wybrał...

Ośrodek wybrany

Jacek Kurowski na antenie TVP Sport poinformował, że Adam Nawałka wybrał już bazę dla reprezentacji Polski podczas mundialu w Rosji. Polacy zamieszkają w Soczi. Spośród miast-gospodarzy polską stronę najbardziej zainteresowały dwa ośrodki. Kazań oraz Soczi. Ostatecznie wybór padł na to drugie miejsce. Adam Nawałka w rozmowie z reporterem TVP potwierdził wybór tej lokalizacji. - Nie będziemy zmieniać naszej bazy numer jeden. Naszym wyborem będzie Soczi. Odpowiednio przygotujemy się logistycznie. Najdłuższa podróż dla nas to około 2,5 godziny, a to nie jest tak źle. Znajdziemy optymalny sposób, aby się odpowiednio przygotować - stwierdził.

  • 2017.12.02
  • Źródło: TVP