Błaszczykowski i Nawałka podsumowali ostatni rok reprezentacji! Zgadzacie się z nimi?

Jak oceniasz 2017 rok w wykonaniu reprezentacji Polski?

2017 rok

"Mimo porażki w ostatnim meczu z Meksykiem uważam, że ten rok w naszym wykonaniu był udany i możemy się z niego cieszyć. W spotkaniu z Meksykiem chcieliśmy zaskoczyć naszego rywala, lecz się nie udało. Jesteśmy jednak spokojni, trener ma spore doświadczenie i na pewno także z tego meczu wyciągnie wnioski, które pozwolą nam być jeszcze lepszymi w przyszłości" - powiedział Kuba Błaszczykowski, podsumowując ostatnie wydarzenia i cały 2017 rok w wykonaniu reprezentacji Polski. "To był udany rok. Wierzę, że będziemy doskonale przygotowani do przyszłorocznego mundialu i dostarczymy sporo radości wszystkim kibicom" - dodał Adam Nawałka.

Jak oceniasz 2017 rok w wykonaniu reprezentacji Polski?


Zagłosuj, żeby zobaczyć wyniki

Liczba oddanych głosów: 538

  • 2017.11.14
  • Źródło: Łączy nas piłka


Czy powinniśmy się niepokoić? Reprezentacja Polski ma problem w kluczowej kwestii! To się musi zmienić!

Czy niepokoisz się ostatnią niemocą strzelecką Polaków?

Problem z golami

"Nie jestem zaniepokojony z powodu kolejnego meczu bez gola. Tego typu spotkania, rozgrywane po zapewnieniu sobie awansu na mistrzostwa świata, służą selekcji oraz sprawdzeniu innych rozwiązań taktycznych. Chcieliśmy spróbować gry z trzema obrońcami, z Urugwajem wyglądało to bardzo obiecująco, dziś nieco gorzej. Trzeba jednak pamiętać, że Meksyk to drużyna z najwyższej półki" - Adam Nawałka.

Czy niepokoisz się ostatnią niemocą strzelecką Polaków?


Zagłosuj, żeby zobaczyć wyniki

Liczba oddanych głosów: 57

  • 2017.11.14
  • Źródło: Łączy nas piłka

Adam Nawałka podjął decyzję! Tak zagramy z Meksykiem!

Adam Nawałka podjął decyzję! Tak zagramy z Meksykiem!

Media zgodnie podają skład

Adam Nawałka w meczu z Meksykiem da szansę dwóm debiutantom. W ataku tym razem wystąpi Mariusz Stępiński. Biało-czerwoni zagrają w dzisiejszym spotkaniu w rezerwowym składzie. Nawałka nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka, Arkadiusza Milika i Michała Pazdana. Selekcjoner postanowił też zwolnić ze zgrupowania innych liderów kadry - Kamila Glika, Kamila Grosickiego i Grzegorza Krychowiaka. "Przegląd Sportowy" i portal Sport.pl zgodnie twierdzą, że Adam Nawałka znów sprawdzi ustawienie z trzema stoperami. Selekcjoner nie ma zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o personalia, bo na zgrupowaniu zostało tylko trzech zawodników mogących grać na środku obrony. To Thiago Cionek, Jarosław Jach i Artur Jędrzejczyk, którzy wystąpią od pierwszej minuty. W roli wahadłowych mają zagrać dwaj debiutanci - Tomasz Kędziora z Dynama Kijów i Rafał Kurzawa z Górnika Zabrze. Szansę w ataku tym razem dostanie Mariusz Stępiński z Chievo, który był w kadrze na EURO 2016, ale dotychczas zaliczył w kadrze zaledwie trzy epizody. W działaniach ofensywnych mają go wspomagać Maciej Makuszewski i Piotr Zieliński. Skład uzupełnią piłkarze znajdujący się w grupie pewniaków Nawałki: Wojciech Szczęsny, Karol Linetty i Krzysztof Mączyński.

  • 2017.11.13
  • Źródło: Przegląd, sport.pl