Polak najlepszy w Premier League! Wyprzedza takie gwiazdy jak De Gea czy Courtois!

Polak najlepszy w Premier League! Wyprzedza takie gwiazdy jak De Gea czy Courtois!

Fabiański ma najwięcej interwencji

Polski bramkarz osiągnął właśnie liczbę stu skutecznych interwencji. Walijski klub plasuje się obecnie na bezpiecznej 16 pozycji w lidze angielskiej. Ma jednak tylko punkt przewagi nad będącym w strefie spadkowej Southampton FC. Spośród drużyn zajmujących miejsca od 15 do 20 Swansea straciła jednak najmniej bramek - 37 - w czym wielka zasługa Łukasza Fabiańskiego. Nasz golkiper w tym sezonie radzi sobie wyśmienicie. Jako pierwszy bowiem bramkarz w Premier League w tym sezonie osiągnął liczbę stu skutecznych interwencji. Za jego plecami znaleźli się między innymi Jack Butland ze Stoke City (87 interwencji), czy David de Gea z Manchesteru United (87 interwencji).

  • 2018.02.13
  • Źródło: Twitter


Kamil Grosicki dostał propozycję transferu "last minute"

Kamil Grosicki dostał propozycję transferu "last minute"

Oferta Derby odrzucona

Kamil Grosicki dosłownie w ostatnich minutach okienka transferowego mógł trafić do Derby County. Wicelider Championship złożył ofertę wypożyczenia Polaka z Hull City z opcją pierwokupu na dwie godziny przed zamknięciem okna, ale obecny klub naszego skrzydłowego nie był zainteresowany. Pierwsza propozycja Baranów została odrzucona, ale władze Derby błyskawicznie ponowiły swoją ofertę. W tym samym czasie Hull City zakontraktowało innego skrzydłowego, Harry'ego Wilsona, co dodatkowo zbudowało napięcie. Ostatecznie nie doszło do transferu "Grosika" sprowadzonego przed rokiem za 9 mln euro z Rennes.

  • 2018.02.01
  • Źródło: Sport.pl

Kapitalny debiut Świerczoka za granicą! Wpakował dwie bramki! Brawo!

Kapitalny debiut Świerczoka za granicą! Wpakował dwie bramki! Brawo!

Dobry start

Łudogorec Razgrad wygrał w meczu sparingowym z Bałtiką Kaliningrad 3:1. Dwa gole w tym spotkaniu strzelił Jakub Świerczok. Polski napastnik 19 stycznia przeszedł z Zagłębia Lubin do Łudogorca Razgrad. 25-latek zanotował pierwszy występ w barwach nowego klubu i pokazał się z bardzo dobrej strony. Świerczok rozpoczął sparing z Bałtiką Kaliningrad na ławce rezerwowych, a po wejściu na boisko zanotował dwa trafienia. Na listę strzelców zawodnik wpisał się odpowiednio w 61. oraz 90. minucie, zapewniając swojemu zespołowi zwycięstwo. W tym spotkaniu wystąpił także inny Polak, Jacek Góralski. Były napastnik Zagłębia Lubin zebrał nawet pochwały od właściciela klubu, Kiryła Domusziewa. - Jestem wdzięczny naszemu sztabowi sportowemu i technicznemu za dobrą pracę w celu sprowadzenia tego piłkarza do zespołu - powiedział cytowany przez serwis sport.onet.pl.

  • 2018.01.30
  • Źródło: onet.pl