Kapustka zadebiutował w Bundeslidze! Niestety nie będzie tego miło wspominał...

Kapi debiutuje w Bundeslidze

Bartosz Kapustka w 69. minucie pojawił się na boisku w meczu Freiburga z Bayerem Leverkusen. Dla Polaka był to debiut w Bundeslidze po tym, jak przeniósł się do Niemiec z Leicester City na zasadzie wypożyczenia. "Kapi" wszedł jednak w takim momencie, w którym nie był w stanie odmienić losów starcia - Bayer prowadził bowiem 3:0. Polak był raczej skupiony na grze w obronie: zanotował dwa przechwyty, faul i starał się pomagać przy pressingu. Na ławce rezerwowych cały mecz spędził Rafał Gikiewicz. Bayer ostatecznie rozgromił Freiburg aż 4:0.

• 2017.09.17
  • Źródło: Sport.pl

Polak znowu strzela we Włoszech! Brawo! A jaka cieszynka... :)

Murawski strzela dla Palermo

Radosław Murawski zdobył gola dla US Palermo w zakończonym remisem 1:1 sobotnim spotkaniu włoskiej drugiej ligi piłkarskiej z Foggią. Pozyskany latem z Piasta Gliwice polski pomocnik wcześniej uzyskał bramkę w Pucharze Włoch. Murawski wpisał się na listę strzelców w 80. minucie gry, krótko po pojawieniu się na boisku. Spadkowicz z Serie A przegrywał od 40. minuty. Cały mecz w barwach gości rozegrał Thiago Cionek, który został ukarany żółta kartką. Paweł Dawidowicz i Przemysław Szymiński byli rezerwowymi.

Grzegorz Krychowiak robi furorę w WBA! Kolejny piłkarz nie może się go nachwalić!

Jest wspaniały

Grzegorz Krychowiak coraz lepiej radzi sobie w West Bromwich Albion. Polak został uznany najlepszym piłkarzem meczu z West Ham United przez dziennik "Daily Mail", a nachwalić się go nie może golkiper WBA Ben Foster. - Sądzę, że Grzegorz zagrał fantastyczne spotkanie. Na murawie jest bardzo spokojny i pewny siebie, co jest czymś, czego nam brakowało często w naszej drużynie. To piłkarz jakiego brakowało nam w ostatnich latach. Jest po prostu wspaniały - powiedział Ben Foster.

• Źródło: WBA

Kamil Grosicki zmarnował swoją okazję... Oj, to nie jest zbyt dobry okres Polaka

Mógł strzelić

Hull City zremisowało z Sunderlandem (1:1) w meczu 8. kolejki The Championship. Pełne 90 minut rozegrał Kamil Grosicki i mógł wpisać się na listę strzelców. Po doskonałym początku sezonu, gdy Kamil Grosicki po pięciu kolejkach miał dwa gole i trzy asysty, przyszedł trzeci słabszy mecz w jego wykonaniu. Hull City w starciu spadkowiczów z Premier League rywalizowało z Sunderlandem i po pierwszej połowie przegrywało 0:1. Tygrysy ustawione w systemie 3-4-3 wyglądały bardzo blado. Dlatego na drugą część wyszły już inaczej i przyniosło to efekt. Rezerwowy David Meyler dał remis Hull City. Kamil Grosicki zagrał pełne 90 minut, ale gola nie strzelił, chociaż jak donosi "Hull Daily Mail", Polak powinien dwukrotnie wpisać się na listę strzelców.