Gwiazdor Barcelony przeprosił Real Madryt!

Gwiazdor Barcelony przeprosił Real Madryt!

Iniesta przeprosił za kolegów

Nie był to zwyczajny gest i oni byli tego świadomi od momentu podjęcia decyzji o nieobecności na gali FIFA. Piłkarze Barcelony postanowili zadziałać w ten sposób i, w oczach wielu, wyszli na przegranych. Być może z powodu rangi tej decyzji, sam Iniesta postanowił zadzwonić do zawodników Realu Madryt, żeby przeprosić za ten brak szacunku. Kapitan Barcelony wytłumaczył graczom Królewskich, że cała ta sytuacja nie miała nic wspólnego z nimi, że wszystko wynikało z pewnych różnic pomiędzy dyrektorami. Z przeprosinami czy bez, gest nie spodobał się Realowi Madryt. Dyrektorzy i piłkarze poczuli się zdradzeni. Jednak relacje między zawodnikami z reprezentacji będą kontynuowane, dlatego Sergio Ramos nie krytykował zachowania Messiego, Suáreza, Iniesty i Piqué. Hiszpańscy zawodnicy mają na uwadze, że za dwa miesiące zobaczą się na zgrupowaniu reprezentacji, lecz i tak gest Barcelony był przez nich oceniony negatywnie.Wyjaśniła się przyszłość Iniesty! Wiemy, gdzie będzie grał w następnym sezonie!

Wyjaśniła się przyszłość Iniesty! Wiemy, gdzie będzie grał w następnym sezonie!

Przedłużanie kontraktu

Andres Iniesta, kapitan drużyny FC Barcelony, potwierdził w piątek, że rozpoczęto już prace nad przedłużeniem jego kończącego się w 2018 roku kontraktu. Wyznał, że ma nadzieję, że uda się osiągnąć porozumienie "tak szybko, jak to możliwe", bo pragnie pozostać w Barcelonie.Iniesta zrobił coś niesamowitego w tym roku! Za to kibice go kochają!

Iniesta zrobił coś niesamowitego w tym roku! Za to kibice go kochają!

Iniesta bez kartki w 2016

Andrés Iniesta jest typem zawodnika, którego każdy trener chciałby mieć w zespole: to wirtuoz z piłką przy nodze i uosobienie zasad fair play na boisku. Co ciekawe kapitan FC Barcelony kończy 2016 rok jako zawodnik, który rozegrał najwięcej minut bez otrzymania kartki. Pomocnik z Fuentealbilii ma na koncie 26 spotkań ligowych w kończącym się roku i w żadnym z tych meczów nie został indywidualnie ukarany przez sędziego. Iniesta rozpoczął rok 2016 meczem z Espanyolem 2 stycznia, a zakończył spotkaniem z tym samym rywalem 18 grudnia. Łącznie Andrés spędził na ligowych boiskach 1870 minut w minionych 12 miesiącach (1421 w sezonie 2015/16 i 449 w obecnym) bez otrzymania kartki.

  • 2016.12.29
  • Źródło: Mundo Deportivo
  • Komentarze

Iniesta rozwiał wszelkie wątpliwości! Tutaj zakończy karierę!

Iniesta rozwiał wszelkie wątpliwości! Tutaj zakończy karierę!

Iniesta do końca w Barcelonie

"Mam nadzieję, że zakończę karierę w Barcelonie. To jest moje marzenie od dłuższego czasu. Na razie nie zastanawiałem się, co chcę robić po zakończeniu kariery. Wiem jedynie tyle, że będę chciał pozostać przy futbolu. Chciałbym nadal grać w Barcelonie, ale przyszłość pokaże co się stanie" - Andres Iniesta.