Polak bohaterem w Premier League! Dzięki niemu gigant musiał obejść się smakiem!

Fabiański zatrzymał Spurs

Łukasz Fabiański uchronił Swansea City przed porażką z Tottenhamem (0:0). Polski bramkarz był najjaśniejszą postacią meczu na Wembley. Polski bramkarz popisał się dwoma kapitalnymi interwencjami. W 66. minucie w znakomitym stylu obronił strzał Harry'ego Kane'a. "Wales Online" pisze, że "Swansea pokazała serce, by zatrzymać Tottenham na Wembley". Według portalu, najjaśniejszymi postaciami tego meczu byli Federico Fernandez i Łukasz Fabiański. Walijski serwis przyznał Fabiańskiemu bliską ideału notę "9". "Obrony strzałów Kane'a i Sona dały jego zespołowi nadzieję. Po przerwie świetnie zatrzymał Kane'a" - napisano.

• 2017.09.16
  • Źródło: Wales Online

Media na Wyspach zachwycone Polakiem! On tak pokazuje, że zasługuje na szansę w lepszym klubie!

Fabiański na językach

Chociaż Swansea City przegrała z Newcastle United 0:1, to Łukasz Fabiański jest bardzo mocno chwalony przez angielskie media. Wszystko za sprawą interwencji z pierwszej połowy. W 33. minucie niemrawego meczu na Liberty Stadium Łukasz Fabiański popisał się genialną interwencją, gdy z kilku metrów sparował strzał głową Joselu. "Bajeczna parada" - pisze w swojej pomeczowej relacji "Daily Mail". Dziennikarze tej gazety zachwycili się interwencją Fabiańskiego i wystawili mu najlepszą ocenę z całego zespołu Swansea City. Polak dostał notę "7.5" (skala 1-10). Z kolei w relacji Sky Sports paradę z 33. minuty nazwano "idealną". Natomiast gazeta "The Sun" określiła paradę jako "świetną" i dobrą dyspozycję Polaka potwierdza niezła ocena - "siódemka".