W tej rywalizacji w Premier League będzie jeszcze ciekawie! Namieszają Polacy?

W tej rywalizacji w Premier League będzie jeszcze ciekawie! Namieszają Polacy?

Czyste konto Fabiana i innych

Aż dziewięciu bramkarzy zachowało w 25. kolejce Premier League czyste konta. W tym gronie jest Łukasz Fabiański, znów jednak ta sztuka nie udała się Thibautowi Courtoisowi i wiele wskazuje na to, że pozycja Belga będzie jeszcze zagrożona. Już tylko trzy czyste konta mniej ma David de Gea, a po dwa - Hugo Lloris i Fraser Forster.

No to Fabiański sobie zapracował! Bardzo dobra nota za ostatni występ!

No to Fabiański sobie zapracował! Bardzo dobra nota za ostatni występ!

Fabian na "7"

Swansea City pokonała Leicester City 2:0 w meczu 25. kolejki Premier League. Czyste konto w barwach Łabędzi zachował Łukasz Fabiański. Nasz bramkarz nie miał zbyt dużo pracy, ale w drugiej części spotkania kapitanie spisał się w sytuacji sam na sam, kiedy obronił strzał Islama Slimaniego. Od dziennikarzy brytyjskiej stacji telewizyjnej Sky Sports otrzymał dobrą notę "siedem" (skala 1-10, wyjściowa 6).W tej lidze nie wiedzie się Polakom! Są najgorsi ze wszystkich!

W tej lidze nie wiedzie się Polakom! Są najgorsi ze wszystkich!

Boruc i Fabiański wpuszczają dużo

Już 44 bramki wpuścił w 22 meczach Premier League w tym sezonie Artur Boruc. Polak w weekend sześciokrotnie musiał sięgać do własnej siatki.  W Premier League jest tylko jeden gorszy bramkarz - Łukasz Fabiański. Obaj pod względem liczby wpuszczonych goli wyglądają bardzo, bardzo źle. Ich procent obronionych strzałów również jest na niskim poziomie (57 Fabiański, 58 Boruc).

Kiedyś Polska słynęła z bramkarzy, a teraz... nasi golkiperzy są najgorsi! Druzgocący ranking!

Kiedyś Polska słynęła z bramkarzy, a teraz... nasi golkiperzy są najgorsi! Druzgocący ranking!

Fabiański i Boruc na dnie

Łukasz Fabiański oraz Artur Boruc wpuścili najwięcej goli spośród wszystkich bramkarzy w Premier League. Pierwszy z nich aż 52 razy sięgał do własnej siatki. Regularnie w górę tabeli przesuwał się Artur Boruc, który w 2017 roku wpuścił 10 bramek w zaledwie czterech meczach. Wyprzedził drugiego w klasyfikacji Davida Marshalla (ten stracił miejsce w Hull City) i przed nim jest już tylko Łukasz Fabiański. Golkiper Swansea City ma jednak sporą przewagę nad Borucem, ponieważ to różnica 14 bramek.Klub Fabiańskiego poluje na popularnego obrońcę!

Klub Fabiańskiego poluje na popularnego obrońcę!

Lopez w Swansea?

Według informacji "The Sun", Swansea City chce pozyskać Lisandro Lopeza z Benfiki Lizbona. Szkoleniowiec "Łabędzi", Paul Clement jest wielkim zwolennikiem sprowadzenia Lopeza na Stadium of Light. Zdaniem brytyjskiej prasy włodarze Swansea City są skłonni zapłacić za tego gracza siedem milionów funtów.

Polscy bramkarze nie są chlubą w Premier League! Te statystyki są dramatyczne!

Polscy bramkarze nie są chlubą w Premier League! Te statystyki są dramatyczne!

Wpuszczone gole - z przodu Polacy

Już ponad 50 bramek stracił w tym sezonie Łukasz Fabiański. Polak wciąż pozostaje na pierwszym miejscu w niechlubnej klasyfikacji bramkarzy, którzy wpuścili najwięcej bramek w Premier League. Lada chwila, a wiceliderem zostanie Artur Boruc, który wpuścił już 36 goli. Do drugiego Davida Marshalla traci tylko jedną bramkę.