Właśnie to świadczy o sile reprezentacji Polski! Glik wie, co mówi!

Właśnie to świadczy o sile reprezentacji Polski! Glik wie, co mówi!

Glik zadowolony z występu

Kamil Glik, obrońca reprezentacji Polski, był zadowolony z gry swoich kolegów w meczu towarzyskim z Urugwajem. - To był eksperyment dla nas wszystkich: nowe ustawienie, nowe personalia. Poza tym graliśmy z drużyną cały czas ze światowego topu. Biorąc to pod uwagę, remis ze wskazaniem na nas jest dobrym wynikiem - ocenił zawodnik. - Ten system znam, grałem w nim kilka lat we Włoszech, więc nie byłą to dla mnie jakaś wielka nowość. Było to nowe doświadczenie, bo naszym koronnym ustawieniem jest gra czwórką w obronie - dodał Glik. Reprezentacja Polski wystąpiła bez Roberta Lewandowskiego. Jak poradził sobie zastępujący go Kamil Wilczek? - To był jego pierwszy występ od początku meczu, więc na pewno pojawiły się dodatkowe emocje. Miał 1-2 dobre sytuacje, żeby strzelić bramkę. Na pewno nie jest łatwo zastąpić Roberta, ale Kamil dał z siebie "maksa" i starał się, by zostać w tej reprezentacji jak najdłużej. To świadczy naszej o sile drużyny, że mimo wszystko radzi sobie bez takiego zawodnika jak Robert - podkreślił polski obrońca.

  • 2017.11.11
  • Źródło: własne

Glik wyjawił jaką propozycję miał latem! Zamierza tam grać w przyszłości!

Glik wyjawił jaką propozycję miał latem! Zamierza tam grać w przyszłości!

Tottenham chciał Polaka

Kamil Glik w obszernym wywiadzie powiedział, że mimo oferty z Tottenhamu Hotspur, wolał pozostać w swoim obecnym zespole. Nie wykluczył jednak gry w Premier League w przyszłości. Kamil Glik zapytany o to, dlaczego nie skorzystał z propozycji wicemistrza Anglii, odpowiedział - Bo wolę grać w Monako. Ale jeśli w przyszłości będzie jeszcze okazja, to chętnie bym spróbował. Myślę, że pasuję do angielskiego stylu gry. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że w Premier League byłbym jednym z wielu. Mógłbym zaginąć w lesie drwali - powiedział Glik.

  • 2017.11.07
  • Źródło: sport.pl


Glik zaskoczył cały świat! On jest najlepszym zawodnikiem, z jakim grałem!

Glik zaskoczył cały świat! On jest najlepszym zawodnikiem, z jakim grałem!

Glik stawia na Mbappe

"Czy Mbappe to najlepszy piłkarz z jakim grałem? Fajny dzieciak. Tak trzeba o nim mówić, przecież on jeszcze nie ma skończonych 19 lat. Nie zwariował, kiedy wokół niego powstała zawierucha. Nie zaczął myśleć, że teraz to ja już jestem wielki pan piłkarz, tylko po treningu siadał do książek, bo musiał jeszcze się uczyć. Nie wiem, jak dziś wygląda sytuacja, ale w Monaco dbał o szkołę. Wytrzymał ciśnienie, ma głowę na karku, co znaczy nawet więcej niż bycie świetnym piłkarzem. Jestem przekonany, że kiedy już wdrapie się na sam szczyt, poradzi sobie. Wiesz, teoretycznie powinienem powiedzieć, że wielka przyszłość przed nim, tymczasem Kylian ma już przyjemną teraźniejszość. Światowa czołówka, nie mam wątpliwości. Na pewno w top 3 zawodników, z którymi grałem. Być może nawet najlepszy" - Kamil Glik.

  • 2017.10.31
  • Źródło: goal.com